Haber Detayı
25 Aralık 2020 - Cuma 21:54
 
Ege ve Trakya'dan yurt dışına göçmen kaçıran kaçakçılar şeytani bir planla yeni bir güzergah belirlediler. Bir süreden beri Kocaeli genelinde yakalanan göçmen sayısındaki artış, emniyeti yeni bir araştırmaya yöneltti.Sonuçta, duyanları hayrete düşürecek bir yöntemle kaçakçıların yeni bir güzergah belirlediği öne sürüldü..
Gölcük Haberi

İnanılmaz olay geçtiğimiz ay Halıdere de 40 dan fazla Afgan kaçağın yakalanmasının ardından iz sürülmesi sonucu ortaya çıktı. Yapılan araştırma ise ortaya " Bu kadar olmaz" dedirten bir sonuç çıkarttı..

İddalara göre,çeşitli yollardan Başiskele ve Gölcük'e getirilerek burada saklanan Afgan yabancılar, gece yarısı sahil yolundan gruplar halinde Ford Liman bölgesine getiriliyor, buradan da yurt dışına gönderilmek için bekletilen araçlara gizlenerek gemilere binmeleri sağlanıyordu. İçerden de yardım aldıkları ön görülen insan tacirlerinin bu yolla çok sayıda kaçağı yurt dışına gönderebilecekleri değerlendirildi. 

Yapılan araştırma sonucu geçtiğimiz hafta Sahil Güvenlik ekipleri ile birlikte operasyon yapan emniyet güçleri, Başiskele Asar dere sahilinde 17 Afganı yakaladı. Sahil yolundan Ford liman bölgesine gitmeye çalışan kaçakların yanlarında çocukların da olduğu belirtilirken tamamı gözaltına alınarak yabancılar şubesine sevk edildiler.

Bu operasyondan hemen sonra, dün gece de aynı bölgede yine çok kapsamlı operasyon yapıldığı belirtilirken, fabrikalar içinde kaçakçılarla iş birliği yapan olup olmadığı da araştırılmaya başlandı. 

Kaçakçılık olayının ortaya çıkmasının ardından sahil bölgesinde bulunan Ford ve diğer fabrikalarda güvenlik önlemleri üst düzeye çıkartıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı