Haber Detayı
08 Ekim 2020 - Perşembe 18:52
 
170 BİN MASKE ÜRETTİLER
Gölcük AKV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurumsal anlamda yaptığı çalışmalar ve elde ettiği başarılarla Gölcük ve Kocaeli’de adını duyurmaya devam ediyor.
Sağlık Haberi
170 BİN MASKE ÜRETTİLER

Mart ayından bu yana tüm dünyada etkili olan Koronavirüs salgını ülkemizde eğitim öğretimi olumsuz etkiledi. Ancak bu süreçten kimi mesleki ve teknik öğretim kurumları yaptıkları çalışmalar sayesinde farklı deneyimler ve kazanımlar elde ederek çıktı. Gölcük AKV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de pandemi sürecenin başında başladığı maske üretiminde yaklaşık 170 bin maske üretti ve Kocaeli genelinde en çok maske üreten okul olmayı başardı.

Geçtiğimiz yıllarda Sağlık Bakanlığı Çevre Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından denetlenerek üç yıl için geçerli olan ve okul sağlığını ve temizliğini simgeleyen “Beyaz Bayrak” verilmeye layık görülen okul, bu yıl da “TSE COVİD-19 Okulum Temiz” belgesi almaya hak kazandı. “Sıfır atık” ve  “Beslenme Dostu Okul” belgelerine de sahip olan okul yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrencilerine güvenilir bir eğitim öğretim ortamı sunuyor.

Okul Müdürü Hüseyin Gürlagap, bu yıl gerçekleşecek 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarlarına Gölcük’ten katılan tek meslek lisesinin kendi okulları olduğunu belirtti. Uzaktan eğitim sürecinde yaptıkları çalışmalarla okulun markalaşmasına hizmet ettiklerini dile getiren Gürlagap şunları söyledi: “Okulumuzun başarılarıyla adını duyurması bizleri elbette memnun ediyor, ancak bu işlerin sonu yok sürekli daha iyiyi hedefleyen bir liderliğe inanıyorum. Takım arkadaşlarımla yaptığımız başvurular neticesinde Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Öğretmenimiz Fazilet Dinçer’in tasarladığı iki desen çalışmasına Tasarım Tescil belgesi düzenlendi. Yine okulumuzun web sayfasına ulaşımın kolaylaşması ve gelişen teknolojilere uyum sağlamak adına android uygulamasına dönüştürülerek yayınlandı. Tüm bu yapılanlara baktığımızda uzaktan eğitim sürecinden okulumuzun yenilenerek çıktığını ve yeni dönem için enerji dolu olduğumuzu söyleyebilirim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 170, BİN, MASKE, ÜRETTİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı