Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 07:14
 
3 BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI
İçişeri Bakanlığı, Mardin,Diyarbakır ve Van Belediyelerine kayyum atandığını duyurdu.Bakanlık 3 belediye başkanının PKK ile irtibatlı oldukları gerekçesi ile görevden uzaklaştırıldıklarını açıkladı.
Gündem Haberi
3 BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI

HDP'li 3 büyükşehir belediyesi polis çemberine alındı.
Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye başkanlıklarına yönelik operasyonla ilgili, İçişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevden alındı.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mardin Büyükşehir Belediyesine Mardin Valisi Mustafa Yaman, Van Büyükşehir Belediyesine Van Valisi Mehmet Emin Bilmez başkan vekili olarak görevlendirildi
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Mızraklı, Türk ve Ertan'ın "terör örgütleriyle iltisak-irtibatı olduğu", "terör örgütlerine destek verdikleri yönünde tespit ve deliller bulunduğu" belirtildi. 
Açıklamada üç belediye başkanının, "haklarındaki adli/idari soruşturma/kovuşturmaların selameti için" Anayasa'nın 127. maddesiyle 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 47. maddesi uyarınca geçici bir tedbir olarak görevlerinden uzaklaştırıldıkları kaydedildi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: 3, BELEDİYEYE, KAYYUM, ATANDI,
Yorumlar
-orta bloklar sağ bitiş -->
Haber Yazılımı