BasiskeleSanayi
Haber Detayı
03 Nisan 2016 - Pazar 13:57
 
4,5 G HIZ TESTİ NASIL YAPILIR _
Bugünün en çok konuşulan konusu hız testi oldu. Peki 4.5 G ile bağlantılı olan hız testi nedir? 4.5G hız testi nasıl nasıl yapılıyor? İşte 4.5 G hız testiyle ilgili yapılması gerekenler!
Teknoloji Haberi
4,5 G HIZ TESTİ NASIL YAPILIR _

3 Nisan 2016 11:23
 
PAYLAŞ
TWITTER
4.5G hız testi nedir, nasıl yapılır?

Aylardır konuşulan 4.5G'ye 1 Nisan itibariyle geçildi. 4.5G hizmeti sunacak olan; Avea, Türk Telekom ve Turkcell, vakit kaybetmeden 4.5G hizmeti sunmaya başladı. 4.5G, 3G’nin tersine sadece büyük şehirlerde ve çok merkezi noktalarda değil, 81 ile yayılmış olarak sunuldu. Yüksek mobil internet hızı ile fazla data kapasitesi sunan 4.5G'nin hızını ölçmek isteyen kullanıcılar ise hız testi yapmaya başladı. Peki teknoloji severlerin büyük 

bir merakla araştırmaya başladığı hız testi nedir? Nasıl yapılır. İşte 4.5 G hız testine dair detaylar!

 

4.5G HIZ TESTİ NEDİR?

4.5G’ye geçişin sağlanıyor olması ile birlikte akıllı telefon kullanıcıları, en çok mobil veriye erişim hızlarının ne kadar arttığını merak etmeye başladı. Bu merakı giderecek şey ise hız testleri oldu. Böylece GSM operatörlerinin iddia ettiği hıza ne kadar ulaşılabildiği ortaya çıkmaya başkladı. Hız testlerinin verdiği sonuç; kişilerin bulunduğu konum, operatör ve kullandığın cihaza göre değişiyor.

4.5 G HIZ TESTİ NASIL YAPILIYOR?

4.5 G'ye uyumlu telefonların hız testi bir diğer adıyla Speedtest http://www.speedtest.net/ sayfasından yapılabiliyor. 4.5G hız testini sorgulamak için öncelikle bu adrese mobil cihazlarınızdan giriş yapın. Ücretsiz olan Speed test uygulamasını kullanarak telefonunuzun, tabletinizin 4.5G indirme, yükleme hızlarını ve gecikme süresini ölçebilirsiniz. Böylece 1 Nisan'da 4.5G'ye geçtiğinizde hızınızın ne kadar arttığını kolayca gözlemleyebilirsini.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4,5, G, HIZ, TESTİ, NASIL, YAPILIR, _,
Yorumlar
Haber Yazılımı