Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 18:34
 
4 YILDA 1200 FİRMAYA İŞ EĞİTİMİ VERİLDİ
4 yıl önce Gölcük Dumlupınar Mahallesi Körfez Caddesi N0 – 9 1/B Hasan Basri Artvinli tarafından Kurulan ikizler iş güvenliği toplam 12 personelle 1200 firmaya iş güvenliği eğitimi verdi.
Ekonomi Haberi
4 YILDA 1200 FİRMAYA İŞ EĞİTİMİ VERİLDİ

4 Yıl Önce iş güvenliği uzmanı Hasan Basri Artvinli tarafından İkizler İş Güvenliği Gölcük Dumlupınar Mahallesi Körfez Caddesi N0- 9 1/B de kuruldu. Kuruluşundan bu güne kadar 2 Dr. 2 sağlık personeli ve 8 iş güvenlik uzmanları ile Kocaeli İl geneli ve İl dışı olmak üzere 400 fabrika 800 büyük ve küçük ölçekli olan tekstil, inşaat firması gibi iş eğitimi verdik.  İş güvenliği ile ilgili bilgi veren Hasan Basri Artvinli; “bizler ekip olarak iş güvenliği eğitim sadece ilimiz değil. İl dışındaki firmalarımıza bu eğitimi veriyoruz. Son 4 yılda 1200 firmamıza detaylı olarak eğitim verdik.

Bizim bu iş güvenlik eğitimlerimiz devam ediyor. Başlıca iş eğitim konularımız, Temel iş sağlığı eğitimi, çalışan yasal hak ve sorumlukları, iş kazası ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sonuçlar, hastalıktan korunma prensipleri, koruma tekniklerinin uygulanması, ilk yardım, kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, parlama, patlama, yangın ve yangından korunma, iş kazalarının sebepleri ve koruma prensipleri ile tekniklerin uygulanması, kişisel koruyucu ve donanım, Tahliye ve korunma, çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, İş yeri temizliği ve düzeni, meslek ve hastalıkların sebepleri, biyoloji ve psiko sosyal risk etmenleri, tütün ürünlerin zararları ve pasif etkilenim, elle kaldırma ve taşıma, iş ekipmanlarını güvenli kullanma, elektrik tehlikeleri riskleri ve önlemleri, güvenlik ve sağlık işaretleri, iş sağlığı güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü verilirken, aynı zamanda yüksekte çalışma eğitimi, çözüm odakları, sağlanıyor. İş eğitimi çalışmalarımız aralıksız devam ederken önümüzdeki günlerde yine bu tür çalışmalarımız devam edecektir” şeklinde ifade etti. 
Fahri Haner   

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4, YILDA, 1200, FİRMAYA, İŞ, EĞİTİMİ, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı