yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 17:01
 
40 YILLIK HASRET SONA ERİYOR
Gölcük İznikliler ve Batum Havalisi Kültür Dayanışma Derneğin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu ağırladı. Başkan Karaosmanoğlu, Yıllardır özlemle beklenen 1999 depreminde yolların kapalı olması nedeniyle kullanılan Gölcük-İznik arasındaki “SİNAPLI” olarak adlandırılan bağlantı yolunun genişletilerek asfaltlanması için Temmuz ve Ağustos ayı içerisinde gerçekleşeceği müjdesini verdi.
Siyaset Haberi
40 YILLIK HASRET SONA ERİYOR

Başkan Karaosmanoğlu'nun Gölcük'teki programında bu kez STK'ları ziyaret etti. Dernek Başkanı Hasan Basri Başbay ve yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda tarihe damgasını vuracak konu çözüme ulaştı.
Normal güzergah takip edildiğinde 110 KM olan Gölcük - İznik yolu yapımı için düğmeye basıldı. Başkan Karaosmanoğlu, Yıllardır özlemle beklenen 1999 depreminde yolların kapalı olması nedeniyle kullanılan Gölcük-İznik arasındaki “SİNAPLI” olarak adlandırılan bağlantı yolunun genişletilerek asfaltlanması için Temmuz ve Ağustos ayı içerisinde gerçekleşeceği müjdesini verdi. Bu yolun asfaltlanmasından sonra Gölcük – İznik arası 53 km ye düşecek.
Bursa Büyükşehir Belediyesi kendi sınırları arasındaki mesafeyi de tamamen tamamlayacağı yönündeki yazışmaların yapıldığını ve bu yolun 2018 yatırım programına aldıklarını belirten başkan Karaosmanoğlu bu kararıyla İzniklileri büyük sevince boğdu.
Başkan Karaosmanoğlu'nun beraberinde Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Ak Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Belediye Meclis Üyeleri Fikret Ormancıoğlu,  Kadir Özdemir, Kuaförler Odası Başkanı Mevlüt Gül ,İlçe yöneticileri hazır bulundular.
Artvinliler Batum Havalisi Fedarasyonu Başkanı Mikail Kalyoncu yönetim kurulu üyeleri Fuat Ellibeş, Ayhan Ayyıldız ve Selçuk Çelebi Başkan Hasan Basri Başbay'ı yalnız bırakmadılar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 40, YILLIK, HASRET, SONA, ERİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı