Haber Detayı
29 Temmuz 2013 - Pazartesi 00:22
 
4-5 Yaş Grubu Kuran eğitimine başladı
- Haberi
4-5 Yaş Grubu Kuran eğitimine başladı

İlçe Müftülüğüne bağlı olarak hizmet veren Merkez Kuran Kursu birçok yeniliklerle çocuklara ve gençlere din eğitimi veriyor. Kursta bu yıl ilk kez 4 ve 5 yaş grubu minikler pedagojik eğitim ile birlikte dini eğitim alıyor

 

Türkiye’nin bir çok bölgesinde yavaş yavaş başlayan okul öncesi dini eğitim ve kuran kursu ilçemizde de ilk defa ve tek olarak İlçe Müftülüğü Merkez Kuran Kursu’nda başladı. Okulların kapanması ile birlikte açılan bir çok kuran kursu ile aynı zamanda 24 Haziran’da dini eğitim ve kuran kursu eğitimine başlayan Merkez Kuran Kursu ilke imza attı. Bilinçlenen anne ve babalar resmi olmayan kuran eğitimlerinin aksine İlçe Müftülüğüne bağlı kuran kurslarında doğru ve bilinçli eğitim anlayışına yöneldi. İlçemizin en büyük kuran kurslarından biri olarak vatandaşlara ve miniklere Kuran eğitimi ve dini bilgi dersleri veren Merkez Kuran Kursu yaptığı yenilikler ile Gölcük Müftülüğünün ne kadar doğru ve bilinçli hizmet verdiğini bir kez daha gösterdi.

BU YIL 150 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR

Yöneticiliğini Zeynep Sağlam’ın yaptığı Merkez Kuran Kursu’nda bir çok sınıf mevcut. Geçtiğimiz yıllarda tam olarak doluluk yaşayan sınıflar bu yıl gelen talepler nedeni ile kapasitenin üzerinde doluluk yaşıyor. Sabah ve öğlen olmak üzere iki periyotta eğitim veren kursta sınıflar seviye ve belirli gruplara göre sınıflandırılıyor. 7-10 yaş olmak üzeri sabah kız ayrı erkek ayrı sınıflarda eğitimler veriliyor. Öğlenden sonra ise lise düzeyinde vatandaşlara eğitimler verilmeye devam ediyor. Erkek öğrenci sınıfında eğitim veren eğitmen Selim Sağlam öğrencileri için şunları ifade etti; “ Hepsi çok zeki ve ilgili öğrenciler. Bu yıl gerçekten öğrencilerimiz artış gösterdi ve hepsi hevesli. 24 Haziran’da başladı ve tam 9 hafta sürecek olan Kuran eğitimlerinin yanı sıra dini bilgiler de veriyoruz. İnşallah Allah’ın izni ile öğrencilerimiz başarılı bir şekilde eğitimlerini tamamlayacaklar.

GÖLCÜK’TE BİR İLK 4-5 YAŞ SINIFI

Zeynep Sağlam yöneticiliğinde, Pedagoji esas alınarak bu yıl ilk defa 4, 5 ve 6 yaş grubu kursta eğitimlere katıldı. Merkez Kuran Kursu ile ilgili bilgi veren Zeynep Sağlam şunları ifade etti; “ Kursta 4 eğitmen öğrenciler ile büyük bir ilgi ve itinayla ilgileniyorlar. Dersler ve eğitimler minikler grubumuz olan 4-5 yaş için oyunlar, şarkılar ile ceza yönetime değil ödül yöntemi ile veriliyor. Ödül cezadan çıkan öğrenciye değil yaptığı her başarılı işte veriliyor. Hepsi çok şeker ve başarılı. Onlara dini bilgiler, Allah sevgisi, dualar ve kuran dersi hafifletilmiş düzeyde olarak veriliyor. Amaç anne ve babaların evde yeteri kadar veremediği dini eğitimi biz burada tam ve doğru olarak vermeye çalışıyoruz. Bu yıl ilk sınıfımız ve veliler ile öğrenciler çok memnun ve ilgi de beklediğimizin üzerinde buda bizi çok memnun etti. Onları sevgimiz ile eğitiyoruz. İnşallah iler ki yıllarda bu sistem daha çok yaygınlaşır ve miniklerimiz ile yeniden bir arada oluruz” dedi.

 
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı