yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 10:23
 
50 BİN AĞACA SU
Büyükşehir Belediyesi kurak dönemlerde fidanların hayatta kalabilmeleri için damlama sulama sistemi kuracak.
Kocaeli Haberi
50 BİN AĞACA SU

 

Kocaeli’deki her boş alanı değerlendirerek ağaçlandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu ağaçların yeşil kalması ve sağlıklı bir şekilde büyümeleri için de gereken tedbirleri alıyor. Kocaeli kent genelindeki atıl alanları düzenleyerek ağaçlandıran Büyükşehir Belediyesi, bu alanları kente kazandırıyor. Bu kapsamda dikilen fidanların sağlıklı bir şekilde büyümesi için ağaçların dibine damlama ve sulama sistemleri kuruluyor.

 

50 BİN AĞACA SU

Büyükşehir Belediyesi, kentte oluşturulan 50 bin ağaçlık alana fidanların su ihtiyacını karşılamak üzere 500 bin metrekare damlama sulama, 50 bin metrekare alanda da otomatik sulama sistemi kuracak. Sistemin kurulacağı alana yaklaşık 150 bin metre boru döşenecek. Damlama sulama sistemi Sepetçi, Yuvacık Barajı, KOÜ yerleşkesi gibi yeni ağaçlandırma alanlarına kurulacak. Çalışma Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından yürütülecek.

 

DÖRT FİRMA TEKLİF VERDİ

Otomatik ve damlama sulama sistemin kurulaması için ihale düzenlendi. İhaleye dört firma teklif verdi. En düşük teklifi 1 milyon 272 bin TL ile Tarfer Makine verirken en yüksek teklif 1 milyon 697 bin TL ile Bilba İnşaat’tan geldi. İşi yüklenecek firma yer tesliminde itibaren 120 gün içinde sistemi kurarak fidanlara su verilmesini sağlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 50, BİN, AĞACA, SU,
Yorumlar
Haber Yazılımı