Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 17:55
 
50 PAZARCI TEZGAH AÇMIYOR
Gölcük Yeni Mahalle İznik Caddesi üzerinde yeni yapılan Kapalı Pazar alanında otopark ve şehir içi servis minibüslerinin geçmemesi ve otopark sorunu nedeni, ile 50 pazarcı esnafı tezgah açmıyor.
Ekonomi Haberi
50 PAZARCI TEZGAH AÇMIYOR

Daha önce semt pazarı olan pazartesi pazarı Gölcük Yeni Mahallenin ara sokaklarında kuruluyordu. Gölcük Belediyesinin önemli projelerinden biri olan kapalı Pazar yerinin Gölcük Yeni Mahalle İznik Caddesi üzerinde yaptı. Yapılan kapalı Pazar yeri görkemli bir şekilde açılışı yaparak hizmete girdi. Pazarcı esnafları eksiksiz olarak yeni Mahalle Kapalı Pazar yerinde ezgah açarak hizmet vermeye başladılar. Zaman içerisinde Pazar satışları düşünce 50 kişi tezgah açmaktan vaz geçti. Çünkü park ve şehir içi ulaşımında sıkıntı yaşandı. 

EN BÜYÜK SIKINTI OTOPARK
Gölcük Seyyar Pazarcılar Odası Başkan Abdurrezzak Tuncer; “gerçekten bu tür sıkıntılar hepimizi derinden etkiliyor. Yapılan yeni kapalı Pazar yerimizde en büyük sıkıntımız otopark ve ulaşımdır. Bununla ilgili pazartesi günleri İznik Caddesini bir kısmı tek yönlü yapıp ve bir kanadı otopark yapılabilir. Böylece müşterilerinin pazarda alışveriş imkanı sağlanabilir. Bununla alakalı olarak ilçe kaymakamlığımıza yazılı olarak projemizi sunduk. Artık bu konuyla ilgili belediyemizin takibini bekliyoruz” dedi.

EKSİKLER VAR
Bu sıkıntı ile ilgili bilgi veren Gölcük Seyyar Pazarcılar Odası Başkan yardımcısı Ali Rıza Atılgan; “odamızın girişimleri ile Gölcük Belediyemiz biz seyyar pazarcılar için çok güzel bir Pazar yerini yaptılar. Öncelikle teşekkür ederim. Kendilerinden Allah razı olsun. Fakat yapılan işlerden neden bu kadar eksiklik yaşandığında onu anlayamadım. Bakın bir iş merkezi yapılırken önce park ve ulaşım yolları düşünülüyor. Ama bizim Pazar yerinde bu düşünülmedi. Park ve ulaşım sıkıntısından dolayı tam 50 pazarcımız burada tezgah açmıyor. Çünkü şuanda hepimiz zarar ediyoruz. Bakın gün yarısını geçti daha pazarda alışveriş yapan kimse yok. İkinci bir sorun ise Pazar yerinin üst çatısını yaparken girintili çıkıntılı olmasından dolayı sıkıntı yaşadık. Yetkililerimize bu sıkıntımızı bildirdik. Fakat yetkililerimiz koydukları branda ile sıkıntıyı gidermeye çalıştılar. Yanlış bir sistem. Bu ara boşlukları yine sac yöntemi ile kapatılabilir. Yetkililerimiz bu konuda duyarlı olmalarını ulaşım için en az 2 şehir hattının konması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde açıklama yaptı. 


Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: 50, PAZARCI, TEZGAH, AÇMIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı