Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 17:23
 
66 ARACA CEZA KESİLDİ
Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, ağır taşıtların girişinin yasak olduğu ve bu nedenle sık sık ölümlü, yaralanmalı ya da maddi hasarlı kazaların yaşandığı ‘ölüm yokuşu’ olarak adlandırılan Gazanfer Bilge Bulvarı’nda denetleme yapıldı. Son 3 aylık denetimlerde kural ihlali yapan 66 araca ceza yazıldı
Gündem Haberi
66 ARACA CEZA KESİLDİ

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, ağır taşıtların girişinin yasak olduğu, ancak bu yasağa uyulmaması nedeniyle sık sık kazaların yaşandığı. Bu nedenle halk arasında   ‘Ölüm yokuşu’ olarak bilinen İzmit Cedit Mahallesi Gazanfer Bilge Bulvarı’nda denetimler daha da sıklaştırıldı. Son 3 ayda kazaları önlemek amacıyla gerçekleştirilen uygulamalarda 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 47/1-C maddesine istinaden 66 adet araca cezai işlem uygulandı. Ayrıca 7 araç trafikten men edilerek sürücülerinin ehliyetine el konuldu.  Sürücüleri sağlık kuruluşuna sevk edildi.

 

DENETİMLER SÜRECEK

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü, trafik kazalarından dolayı oluşan can ve mal kayıplarını en aza indirmek amacıyla, gerek Gazanfer Bilge Bulvarı’nda gerekse Kocaeli’nde ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının yoğun olarak yaşandığı, kara nokta diye tabir edilen bölgelerde denetimlerine devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 66, ARACA, CEZA, KESİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı