yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 16:57
 
8. ULUSLARARASI GÖLCÜK SERAMİK SEMPOZYUMU BAŞLIYOR
Gölcük Vizyon 2023 projesi kapsamında Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksek Okulu'nun birlikte yürüttüğü “8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu” 8-14 Mayıs 2018 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.
Sanat Haberi
8. ULUSLARARASI GÖLCÜK SERAMİK SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

2011'de başlayan ve sekizinci yılında Türkiye'den ve yurtdışından birçok sanatçı ve sanatseveri ağırlayacak olan “8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu” açılışı Gölcük Belediyesi Kazıklı Kervansarayı Kültür Yapısında gerçekleşecek.
8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu 

ONURSAL BAŞKANLAR
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet ELLİBEŞ
Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin HÜLAGÜ
8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu'na davetli sanatçılar olarak, Emel Şölenay, Betül Bayık Kurt, Hasan Başkırkan, Veysel Özel, Samet Can Alış, Valentına Stevanouska, Sandeep Manchekar, Gıgısha Pachkorıa yer alacak.
8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu'nun amacı; seramik sanatının imkân ve sınırlarının geliştirilmesine katkı sağlamak, sanatçı, öğrenci ve sanatsever arasındaki diyalogların arttırılmasını amaçlamaktadır. Sempozyumun önümüzdeki yıllarda da devam ettirilerek geleneksel hale getirilmesi planlanmaktadır.
Sempozyumun ana hedefi, Sanatçıların sempozyum süresince üretecekleri eserler ile seramik sanatının kişisel teknik ve yorumlarını aktarmayı, sanat ve bilime katkıyı sunmayı vizyon edinmektedir. 8. Uluslararası Gölcük Seramik Sempozyumu kapsamında geçekleştirilmiş olan eserler, Gölcük Belediyesi Yalı Evleri içerisinde kurulan “Çağdaş Seramik Sanatları Müzesi ”nde sergilenecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 8., ULUSLARARASI, GÖLCÜK, SERAMİK, SEMPOZYUMU, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı