yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 18:23
 
IŞIK ‘’YIKTIKLARIMIZLA DA ÖVÜNMELİYİZ’’
Muhtarlarla buluşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Sağlıktan eğitime bir sürü çalışmalarımız var. Kocaeli sağlık adına en gelişmiş şehirlerden biri olacak. Devlet hastanemiz yeni yerinde hizmete başladı. Sağlık ile ilgili önemli adımlarımız var.” dedi.
Siyaset Haberi
IŞIK ‘’YIKTIKLARIMIZLA DA ÖVÜNMELİYİZ’’

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, muhtarlar ile kahvaltıda bir araya geldi. Antikkapı Sahil Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, ISU Genel Müdürü Ali Sağlık, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AKP İzmit İlçe Hasan Ayaz, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Osman Aslan, İl müdürleri, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş ve çok sayıda muhtar katılım gösterdi.
 
EN ÇOK TÜRKİYE MAĞDUR OLDU
Düzenlenen programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Yoğun bir süreçten geçiyoruz. DEAŞ bir terör örgütüdür. Bu zamana kadar en fazla can kaybı yaşattığı ülke Türkiye. En çok Türkiye’yi mağdur etti. DEAŞ mücadele edilmesi gereken bir örgüt. Bölgenin bölünmesi, bazı ülkelerin güvenliği için gerekliymiş. Mesela Orta Doğu olunca birileri daha fazla bölünsün mantığıyla bakıyor. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın dersek o yılan eninde sonunda bize zarar verir” dedi.
 
EN GÜÇLÜ HALK DESTEĞİ
Zeytin Dalı operasyonu ile bölgenin terör örgütlerinden arınması için mücadele ediyoruz diyen Işık, “Bu mücadeleyi bugün vermezsen yarın Türkiye’nin çok daha büyük bedeller ödemesi kaçınılmazdır. Milletimizin desteği tam. Kıbrıs harekâtından sonra ki halk desteğinin en güçlü olduğu operasyon. Bütün tedbirleri alarak bu Fırat Kalkanı operasyonunu başarıyla sonuçlandıracağız. DEAŞ’ı ne kadar önemsiyorsak PYD ve YPG’yi de o kadar önemsiyoruz” diye konuştu.
 
EKONOMİ TIKIR TIKIR İŞLİYOR
Ekonomide önemli başarılar ardı ardına geliyor diyen Işık, “Mart ayı sonunda yüzde 7 büyüme ile kapatacağız. Sanayi yüzde 6.3 arttı. Türkiye bir taraftan operasyon yürütecek ama hamd olsun ekonomimiz de tıkır tıkır işliyor. Dünyada en fazla büyüme kaydeden ilk üç ülke arasında Türkiye girecek. KJocaeli ve İzmit’in de çehresi değişti. Nüfusumuz artıyor. Her yıl yaklaşık 40 bin nüfusumuz artıyor. Her yıl Kocaeli’nin yanına yeni bir ilçe ilave ediyoruz. Birikmiş sorunları çözüyoruz hem de şehrimizi geleceğe hazırlamanın gayreti içindeyiz. Kuzey yolu otoyolu çok önemli bir projeydi. Proje büyük bir süratle devam ediyor” ifadelerini kullandı.
YIKTIKLARIMIZLA DA ÖVÜNMELİYİZ
Büyükşehir ve İzmit Belediyemizin yaptığı önemli çalışmalarımız var diyen Işık, “Sağlıktan eğitime bir sürü çalışmalarımız var. Kocaeli sağlık adına en gelişmiş şehirlerden biri olacak. Devlet hastanemiz yeni yerinde hizmete başladı. Sağlık ile ilgili önemli adımlarımız var. Eğitimde İzmit iyi bir noktaya geldi. 2007 seçimlerine girerken şu cezaevini buradan kaldırmamız lazım diyordum. İnsanlar yaptıkları ile övünürler ama yıktıkları ile de övünmek lazım. Şimdi orada iki okulumuz yapım aşamasında. İzmit ve Gazi Lisesi’ni oraya alacağız. Gazi Lisesi’ni kütüphane yapacağız. İzmit Lisesi de Hızır Reis’teki yoğunluğu azaltmak için Ortaokul olacak. Adı İzmit Ortaokulu olacak. Kız meslek lisesini de taşıyacağız Pazar alanı ve kapalı otopark yapacağız. Buradan bakınca güzel işler yaptık” şeklinde konuştu.
Kaynak: Editör:
Etiketler: IŞIK, ‘’YIKTIKLARIMIZLA, DA, ÖVÜNMELİYİZ’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı