Haber Detayı
18 Temmuz 2013 - Perşembe 00:17
 
17. KİŞİ İFADE VERİYOR !
Adliye de savcılığa ifade vermeyi bekleyen Gölcüklü iş adamlarının bekleyişleri sürüyor...
- Haberi
17. KİŞİ İFADE VERİYOR !

Adliye de savcılığa ifade vermeyi bekleyen Gölcüklü iş adamlarının bekleyişleri sürüyor...Adliye'nin önünde ise Gölcük'ÜN tanınmış isimleri içerden gelecek haberi beklemeye koyuldular. Sabah erken saatlerden itibaren adliye önüne gelen Mustafa Okyar, Yaşar Yılmaz, Orhan Uzuner, Atilla Güngör, Ahmet Demir gibi kentin tanınmış isimleri de gelişmeleri adliyede takp ediyor. 

KAÇAKÇILIK ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, savcılığının talimatıyla, askeri birlik ve kamu kurumlarına iş yapan bazı müteahhitlere yönelik çalışma başlatmıştı. İşlerinde usulsüzlük yaptığı ileri sürülen ve büyük çoğunluğu Gölcük'te oturan 19 müteahhit ile Donanma Komutanlığı'nda görevli 5 memurun gözaltındaki ifadeleri tamamlandı. Müteahhit ve memurlardan oluşan 24 kişilik grup, bu sabah Gölcük Adliyesi'ne sevk edildi. 

Sabah saatlerinden saat 17.00 itibari ile soruşturma devam ederken şu saate kadar henüz 17 kişinin ifadesinin alındığı belirtildi. Soruşturma kapsamında ifade sırası bekleyenleyenlerin olduğu belirtildi.

Gölcük Cumhuriyet Savcılığı'nda devam eden ifade alımlarına iftar nedeni ile ara verildi. İftardan hemen sonra tekrar ifadeler alınmaya başlanırken,i savcıların ifade alınma işlemini sabaha kadar bitirmek için aralıksız çalışacakları öğrenildi. 

Öte yandan,  Ali Yılmaz ve Halit kodal'ın ifade verme işlemlerinin tammlandığı öğrenildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adliye, de, savcılığa, ifade, vermeyi, bekleyen, Gölcüklü, iş, adamlarının, bekl
Yorumlar
Haber Yazılımı