Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 18:21
 
AĞRILI ÇOCUKLAR YARHİSAR'I GEZDİ
Ağrı Doğubeyazıt'dan gelen on beş yaş ve altındaki kırk beş öğrenci, Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisini gezerek, savaş gemileri hakkında bilgi sahibi oldu
Yaşam Haberi
AĞRILI ÇOCUKLAR YARHİSAR'I GEZDİ

İller arası kardeşlik köprüsü kurulması ve kardeşlik ruhunun geliştirilmesi, terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklarından uzak tutulması, kardeşlik ve huzura katkı sunulması, iller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması maksadıyla İçişleri bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz"  projesi kapsamında, Kocaeli'de çeşitli gezi ve ziyaretlerde bulunan, Ağrı'lı kırk beş öğrenci, Türkiye'nin en çok ziyaret edilen müze gemisi, Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisini gezerek, savaş gemileri hakkında bilgi sahibi oldu.
Ellibeş: "Doğusuyla, Batısıyla, Kuzeyi Ve Güneyiyle Biz Anadoluyuz"
Kocaeli valiliğinin organizesinde Gölcük'e gelen kırk beş öğrenci ve öğretmenleri, "Doğusuyla, batısıyla, kuzeyi ve güneyiyle 'Biz Anadoluyuz' " diyerek karşılayan Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, donanma kenti Gölcük'ün önemine vurgu yaparak Yarhisar müze gemisinin özellikle gezilmesini istedi. Öğrencileri sahilde karşılayarak müze gemiyi gezdirip, rehberliklerini yaparak bilgi sahibi olmalarını sağlayan müze gemi müdürü İlhan Akbulut, geminin her alanını gezdirerek bahriye ile ilgili genel bilgi verdi. Geminin sancak ve iskelesini öğrenen çocuklar bol bol fotoğraf çekti. Ellerinde Türk bayrakları ile müze gemiyi gezen çocukların oldukça mutlu oldukları gözlendi. Yarım saatlik gezi sonrası  öğrenci gurubu Gölcük'ten ayrıldı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: AĞRILI, ÇOCUKLAR, YARHİSAR'I, GEZDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı