Haber Detayı
17 Haziran 2019 - Pazartesi 16:38
 
AK PARTİ İL YÖNETİMİNE GÖLCÜK'DEN 3 İSİM GİRDİ
AK Parti Kocaeli il yönetiminin tam listesi belli oldu! İlçemizden il yönetimine Samet Taşdelen, Serkan Ateş ve Serdar bayram girdi.
Siyaset Haberi
AK PARTİ İL YÖNETİMİNE GÖLCÜK'DEN 3 İSİM GİRDİ

Yerel seçimlerde İzmit’in CHP’ye kaybedilmesi ile il başkanlığı görevinden alınan Abdullah Eryarsoy’un ardından göreve gelen AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş il binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında göreve yeni başlayan il yöneticilerini tanıttı. Genel Merkez tarafından onaylanan yeni yöneticiler basın toplantısının ardından kamuoyuna tanıtılırken toplantıda konuşan il başkanı Ellibeş: “Halkımızın ve devletimizin yarınlara emin adımlarla yürümesi için üstümüze düşüne yapacağız. Bize inanan kimseyi mahcup etmeyeceğiz. Bu ekip teslim aldığı bayrağı daha yukarıya taşıyacaktır” ifadelerini kullandı. İl Başkanı Mehmet Ellibeş tarafından aranan yeni yönetim listesinde sürpriz isimlere ve eski İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un yönetiminde yer alan isimlere yer verildi.

GENEL MERKEZ ONAYLADI

AKP İl Başkanlığı görevine atanan Mehmet Ellibeş bayram öncesi başladığı listeye bayramdan kısa süre sonra son şeklini verdi. Listeyi hazırlama sürecinde ilçe başkanları ve teşkilat üyeleri ile sıkça istişare yapan Ellibeş oluşturduğu yeni yönetimi Genel Merkez’e bildirdi. Genel Merkez tarafından yaklaşık bir buçuk haftadır listedeki isimler tek tek güvenlik soruşturulmasından geçirildi. Güvenlik soruşturmasında bir problem çıkmayan yeni yönetim Genel Merkez tarafından onaylanarak İl Başkanı Ellibeş’e teslim edildi. Listede bulunan isimleri İl Başkanı Mehmet Ellibeş gün içerisinde arayarak akşam 17.30’da parti binasına davet etti.

KOCAELİ TEŞKİLATLARI 81 İLDE ÖRNEK

Toplantıda yeni il yönetimini tanıtan il başkanı Mehmet Ellibeş: “Yaklaşık 3 hafta oldu. 24 Mayıs tarihinde göreve geldim. Yine günlerden Cuma. Ankara’da Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız şahsıma AK Parti İl Başkanlığını tebliğ etti. AK Parti Kocaeli’nin yükünün omuzlarımda olduğunu söyledi. 3 haftalık süreç içerisinde bir 10 gün bayram araya girdi. Mesai yapamadık. Çok şükür teşkilatlarımız kendilerine yakışan olgunlukta ve geniş katılımlı bir şekilde iftar programı yaptık. Davamızın şuurunu ve bilincini özümsemiş bir şekilde Kocaeli teşkilatları geleceğe yürümeye başladı. Kocaeli teşkilatları AK Partimizin 81 vilayetteki yapılanmasında örnek gösterilen bir yapıdadır.  

YÖNETİMİ OLUŞTURMAK İÇİN GÖRÜŞMELERDE BULUNDUK

Partimizin kuruluşundan bugüne görev alan il başkanlarımıza ve yönetimlerine, onlarla birlikte çalışan teşkilat mensuplarımızın başarısıdır bu. Kurucu il başkanımızdan en son Abdullah başkanımıza kadar herkese teşekkür ediyorum. Onların çalışmaları sonucunda AK Parti siyasetini Kocaeli’de sürdürebiliyoruz. Genel Başkanımızın bize tebliğinden sonra istişare ziyaretler yaptık. Mülakata davet edilen aday adayı arkadaşlarımız ile birlikte değerlendirmeler yaptık. Geçmiş dönem il başkanlarımız ve parti dinamiklerimizle görüştük.  Yaptığımız görüşmeler sonrası 50 kişilik bir yönetim oluşturduk. Yapacağımız çalışmalarla partimizin Kocaeli’de en iyi çalışmayı yapacağına inanıyoruz. Havuza giren 300 kişinin yanında yüzlerce arkadaşımız partiyi burada temsil edebilirdi. Senkronize bir şekilde AK Parti’nin Kocaeli’de temsilcisi olarak vazifemizi yapacağız.

GÖNÜL SİYASETİ YAPACAĞIZ

İstifa eden yönetim kurulu arkadaşlarımıza bir teşekkürüm var. İstifa etmelerine rağmen partiyi boş bırakmadılar buradaydılar. Ben atanana kadar ve atandıktan sonra partide nöbet tuttular.  AK Parti bu yüzden halkın sinesinde yer etti. Bu yönetim ne yapacak; biz hedef olarak birlik ve beraberlik ruhu ile birbirimize olan samimi iletişim bağı güçlendirerek halkın içinde olacağız. Vatandaşlarımızın istek ve beklentilerine cevap verecek bir yönetim olacağız. Gönül siyaseti yapacağız. İnandığımız davanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Halkımızın ve devletimizin yarınlara emin adımlarla yürümesi için üstümüze düşüne yapacağız. Bize inanan kimseyi mahcup etmeyeceğiz. Bu ekip teslim aldığı bayrağı daha yukarıya taşıyacaktır” ifadelerini kullandı.

İşte yeni il yönetiminde yer alan 50 isim
Mehmet Ellibeş
Abdulkadir Yılmaz
Ahmet Sönmez
Ali Haydar Muradoğlu
Alper Doğan
Ayşen Yılmaz
Berna Yenice Esen
Büşra Özbay
Emine Kurt
Ersin Küçükateş
Ertekin Akbudak
Fatma Nilgün Erciyes
Fazıl Korkmaz
Ferit Yağız
Fevzi Mahmut Çelik
Halil Güngör Dokuzlar
Halit Çokan
Haluk Ercan
Hicran Bozkurt
İbrahim Gürsel
İbrahim Elgin
İlhan Yıldırım
İshak Yıldırım
Mehmet Fatih İşlek
Memet Zeki Canşi
Muharrem Top
Muharrem Küçük
Murat Arslan
Mustafa Usta
Mustafa Tırpan
Mustafa Yıldıztekin
Mustafa Çimen
Mustafa Karakoç
Neslihan Erattır
Nuray Erdem
Ömer Efe
Recep Çalık
Recep Demir
Recep Kaya
Seda Kardaşlar Çelik
Selim Çoban
Semet Taşdelen
Serdar Bayram
Serkan Ateş
Şahin Talus
Şengül Karagöz
Şükran Özdemir
Tuba Erdemir
Veli Haldız
Yusuf Sami Çınar

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, İL, YÖNETİMİNE, GÖLCÜK'DEN, 3, İSİM, GİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı