Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 13:00
 
‘’AK PARTİ KOCAELİ’NİN AMİRAL GEMİSİ’’
AK Parti İl Başkanlığı’nın 105’inci Genişletilmiş İl Danışma Meclisinde konuşan İl Başkanı Mehmet Ellibeş “ Seçimler sonucunda İstanbul kalesinin düşmesinin ardından, Kocaeli yerel siyasette, AK Partinin amiral gemisi konumuna geldik. Biz bunun önemini biliyoruz” dedi
Siyaset Haberi
‘’AK PARTİ KOCAELİ’NİN  AMİRAL GEMİSİ’’

Gölcük’te 9 Temmuz’da başlayan ilçe danışma meclisleri 20 Ağustos’ta Dilovası’nda tamamlandı. İlçelerin ardından 105’inci Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı Antikkapı Restoranda gerçekleştirildi. Teşkilat üyelerinin yoğun katılımıyla düzenlenen programa İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek,  Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemil Yaman, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz,  Eski Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri katıldı. Toplantının Divan Başkanlığını ise Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Şahin Talus üstlendi.

 

DERS ÇIKARMAMIZ GEREKİYOR

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş “ Geçmiş dönemlerde il danışma meclisi toplantılarına katıldım. Her toplantının sonunda ilimiz, ülkemiz, milletimiz için her zaman güzel sonuçlar elde edilmiştir. Davamız bugüne kadar büyük badireler atlattı. Her kumpastan başımız dik, alnımız ak çıktık. Allah bizi birbirimize kardeş kılsın. Kocaeli Teşkilatı her zaman Türkiye’ye örnektir, reisinin yanındadır. 18 yıldır iktidardayız, yapacağımız daha çok iş var. Kazanmamız gereken çok zaferler var. Yeni bir seçimden çıktık. Kazandığımız noktalar oldu ama kaybettiğimiz noktalardan ders çıkarmamız gerekiyor” dedi.

 

AK PARTİNİN AMİRAL GEMİSİ KONUMUNA GELDİ

Sözlerini sürdüren Ellibeş “Geçen 6 aylık süreçte, CHP’nin kazandığı belediyelerde neler olduğuna bakmalıyız. İşçi çıkaran, terörü destekleyenlere sahne aldıran bir belediyecilik var. Nasıl oldu da onlar kazandı. Bizim bunu konuşmamız gerekiyor. En önemlisi tekrar nasıl geri alabiliriz bunu düşünmemiz gerekiyor. Seçimler sonucunda Kocaeli yerel siyasette, AK Partinin amiral gemisi konumuna geldi. Biz bunun önemini biliyoruz. Yerel yönetimde kaptanımız Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilçe belediye başkanlarımızdır. Bizlere büyük bir sorumluluk düşüyor. Bütün arkadaşlarımız, çalışmaya ve üretmeye davet ediyorum. Şikayet etmemek bizim işimiz değil. Davaya hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

BİZ SUSMAYACAĞIZ

“Eğer biz çalışmazsak o koltuklar İstanbul’u sel götürürken Bodrum’da tatil yapan bir belediye başkanlarına, İzmit ormanları yanarken kılı kıpırdamayan belediye başkanlarına kalıyor” diyen Ellibeş “Biz çalışacağız ve üreteceğiz.  Susmadan, yaptıklarımızı anlatmalıyız. Susamam diye bir şarkı var, onlara diyoruz ki PKK’nın yaktığı ormanlara susmayın. Hizmet araçlarını meydanlara doldurarak siyasi şov yapanlara karşı susmayın. Suriye’ye bomba yağdıranlara karşı susmayın. Biz susmayacağız, kimse de susmasın. Biz genel başkanımızın arkadasın da yolumuzdan dönmeden yürümeye devam edeceğiz. Daha yapacak çok işimiz var” dedi.

 

AVUÇLARINI YALAYACAKLAR

Kongre tarihleri ile ilgilide bilgi veren Ellibeş “1 Ekim’den itibaren üye kayıtları kabul edilmeyecek. Bu yılsonuna kadar delege ve belde başkanları seçimimiz olacak. 2020 yılının ilk yarısında ilçe başkanlarımızın seçimi ve daha sonrada il başkanlığı seçimi olacak. Bu süreci hep birlikte kardeşlik ruhu ile yaşayacağız. Ellerini avuçlayarak bekleyenlere fırsat vermeyeceğiz. Safları sıklaştıracağız. Kardeşliğimizin bozulmasını bekleyenler avuçlarını yalayacaklar.  Böylesine coşkulu ve örnek bir birlikteliği sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Danışma meclisimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

EN BÜYÜK DAYANAĞIMIZ CUMHURBAŞKANIMIZ

Ellibeş’in ardından konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz “ Bizler için en büyük makam milletimize hizmet etmek makamıdır. Bugün kadim davamız AK Partimiz 18 yaşında. AK Kadınlar olarak bize verilen her görevi yerine getirmek için çalıştık. Bu zorlu yolda en büyük dayanağımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Bizim derdimiz insana, kadına ve çocuklara geleceğimize güçlü bir miras bırakmaktır.  Her dönem olduğu gibi bu dönemde ortaya çıkan kişisel hırs ve çıkarlar uğruna değerlerimize saldıranların karşısında olduk. Bizim yüreğimizde davamızın aşkı var. Bu yolda davamız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

GÖNÜLLERİNDE YER TUTMAYA ÇALIŞTIK

Yılmaz’ın ardından konuşan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman “ Birçok zorlu seçimi hep birlikte geride bıraktık. Binlerce vatandaşımızı partimize üye yaptık. Kapı kapı gezerek, genç kardeşlerimizin gönüllerinde yer tutmaya çalıştık. Hizmet aşkı içimizde hiçbir zaman bitmedi. Gençlerimize eski Türkiye ile yeni Türkiye’yi anlattık. Bundan sonra kimin ne dediğine bakmadan, hedeflerimizi ortaya koyarak, ilimizde gençlerimize davamızı anlatmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin dertleri ile dertlenecek, onlarla bir arada olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

MÜCADELE EDİYORUZ

Kahraman’ın ardından konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney “ AK Partinin en büyük özelliği her zaman kendini yenileyebilmesi ve teşkilatı ile bir arada olabilmesidir. Bu kutlu davanın bir neferi olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Diğer partiler tatile çıktığı dönemde, bizler olağan toplantılarımızı gerçekleştirdik. Milletimiz ile olan gönül bağımızı hiçbir zaman koparmadık. İzmit’te halkımıza hizmet etmek yerine başka işlerle uğraşanlarla mücadele ediyoruz. Bizim aramıza nifak tohumları ekmek isteyenlere müsaade etmiyoruz. Bizim milletimizden başka bir dayanağımız yoktur” şeklinde konuştu.

 

BU NUMARALARI YEMEYİZ

Güney’in ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın “ Devir aldığımız bayrağı daha ileri götürebilmek için tüm gücümüz ile çalışıyoruz. O günden bu güne çalıştık, tatil yapmadık. Sokakları sel götürürken “Tatil bize yakışır” demedik.  Kişi için sadece çalıştığının karşılığı vardır. Tüm belediye başkanlarımız ile sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Mağdur edebiyatı yapmak gibi bir niyetimiz olmadı. Aramızda fitne sokmaya çalıştılar. Sadece bizleri birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Biz bu numaraları yemeyiz. İşimiz gücümüz bu millete hizmet etmektir. Bizim davamızın merkezinde millete hizmet vardır” dedi.

 

KOCAELİSPOR İÇİN 10 BİN LİRA İSTEDİK

Sözlerini sürdüren Büyükakın “Bugün görüyorum ki salondaki ve salon dışındaki herkes bu kadar sıkıcı konuşmalara rağmen kimse terk etmiyor. Yani okçular tepesini bırakmak yok. Sonuna kadar Cumhurbaşkanımızın peşini bırakmak yok. Sayın Cumhurbaşkanımız Kocaeli’ye özellikle verdiği desteği size tekrar hatırlatıyorum. Ayrıca geçmiş dönem belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Projesi hazırlanmış ve bakanlığa iletilmiş bir metro projesinden sonra göreve gelmemiz bu hizmeti bizim açımızdan çok kolaylaştırdı. Bunun ardından Kocaelispor ile ilgili yaptığımız çalışmamız çok önemlidir. Elimizden geleni yaptık. Tüm iş adamlarımızı topladık. Kendilerinden sadece 10 bin TL destek olmalarını istedik. Çünkü onlara çöker gibi ver şu kadar trilyon ver bu kadar trilyon demek doğru olmazdı” dedi.

 

ASLA YIKAMAYACAKLAR

Sonrasında kürsüye gelen AK Parti Milletvekili Sami Çakır, “Bu kalabalığı görünce bir üzüntümü paylaşmak istiyorum. Diyarbakır’da düzenlenen bir saldırıda 7 kardeşimiz şehit oldu. Bu açıdan bizim teröre karşı tavrımız her zaman net oldu. Tüm terör unsurlarını lanetliyorum. İzmit Belediye Başkanı’na bakın sosyal medyada mesajını silmekle bu insanlar senin ne olduğunu unutmayacak. Çıkıp tüm insanlardan özür dilemelidir. İstanbul’da görüyorsunuz neler yaptıklarını. O Yenikapı’ya giden araçlar hepsi hizmet aracıdır. Siyaset şov yapma yeri değildir. Bir konuda da çok mutluyum. Çünkü buraya bakıyorum ki önceden görev almış, şuan görevli tüm yöneticilerimiz tüm kardeşlerimiz hep bir aradayız. Bu birliğimizi asla kimse yıkamayacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘’AK, PARTİ, KOCAELİ’NİN, , AMİRAL, GEMİSİ’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı