BasiskeleSanayi
Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 18:05
 
AKADEMİ LİSESİ AÇILACAK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak lise öğrencilerine ücretsiz eğitim hizmeti veren Gölcük Aziz Sancar Akademi Lise’nin tanıtım programı Cumartesi günü yapılacak. Nobel Kimya ödülü sahibi Aziz Sancar’ın adını taşıyan Gölcük Akademi Lise’deki tanıtım programı 14.00’de başlayacak.
Eğitim Haberi
AKADEMİ LİSESİ AÇILACAK

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NUN EVSAHİPLİĞİNDE

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun evsahipliğinde gerçekleştirilecek olan tanıtım programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak. Protokol konuşmalarının ardından Lise Akademi öğrencileri, Kılavuz Gençlik adına yazılmış bir mektubun çerçeveli baskı halini Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na hediye edecek. Tanıtım programı nedeniyle ayrıca Gölcük Aziz Sancar Akademi Lise içinde Kılavuz Gençlik çalışmalarını anlatan bir fotoğraf sergisi yer alacak.

 

492 GENÇ EĞİTİM ALIYOR

Gölcük Aziz Sancar Akademi Lise, Adnan Menderes Bulvarı Dumlupınar Mahallesi’nde hizmet veriyor. 1650 metre karelik alan üzerindeki dört katlı binada eğitim veren Gölcük Aziz Sancar Akademi Lise içinde 8 derslik yer alıyor. Binada, bilişim sınıfı, kütüphane, satranç sınıfı, etüt odası, geleneksel sanatlar atölyesi, spor salonu, aktivite salonu, konferans salonu bulunuyor. 500 kişilik öğrenci kapasitesine sahip olan Gölcük Aziz Sancar Akademi Lise’de 19’u eğitmen olmak üzere toplam 27 personel görev yapıyor ve 492 genç eğitim alıyor.

 

ÜCRETSİZ EĞİTİM FIRSATI

Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim alanındaki en önemli projelerinden biri haline gelen Akademi Lise, gençlerin hem lise derslerinde hem de üniversiteye hazırlıklarında önemli rol oynuyor. Eğitimin tamamen ücretsiz olduğu Akademi Lise’nin, Gebze, İzmit, Gölcük ve Karamürsel’de şubeleri bulunuyor. Kısa bir süre içinde bu kervana Derince’nin de eklenmesi hedefleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlı
Yorumlar
Haber Yazılımı