Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 18:11
 
AKAR ‘’TERSANEYE İŞÇİ ALIMINDA KPSS ŞARTI NEDEN YOK’’
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Gölcük tersanesine işçi alımında geçtiğimiz yıllarda KPSS şartı aranırken bu yıl bu şartın olmamasının kafalarda soru işaretleri yarattığını söyledi.
Gündem Haberi
AKAR ‘’TERSANEYE İŞÇİ ALIMINDA KPSS ŞARTI NEDEN YOK’’

Geçtiğimiz nisan ayında duyurulan Gölcük tersanesine alınacak 290 işçi için yaklaşık 30 bin başvuru olmuş, kura çekimi ile bu sayı 1160 düşürülürken yapılan mülakatla 290 işçinin alımı gerçekleşmişti. Daha önce KPSS şartının arandığı ancak bu alımlarda bu şartın olmadığı ve mülakatta sorulan sorulara ilişkin CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından cevaplanması istemi ile Meclise soru önergesi verdi.

290 İŞÇİ ALIMINA 30 BİN BAŞVURU
Gölcük Tersanesinde 290 işçi alımı için yaklaşık 30 bin başvurunun olduğuna dikkat çeken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, geçtiğimiz yıl 390 işçi alındığını ancak başvuru sayısının 2000’lerde kaldığını söyledi. Akar yine işçi alımında geçtiğimiz yıllarda KPSS şartı aranırken bu yıl bu şartın olmamasının kafalarda soru işaretleri yarattığını söyledi. 30 bin başvurunun kura ile 1160 düşürülmesinin adaletli olmadığının altını çizen Akar, yapılan mülakatlarda sorulan soruların neleri içerdiğini de Bakanlıktan talep etti. 

SEÇİMLERLE 6 AY KAYBETTİK
Krizin etkisinin giderek arttığını belirten CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, şunları söyledi: “Sanayinin başkentiyiz diyoruz ama 300 kişilik iş ilanına iş kur aracılığı ile 30 bin başvuru gerçekleşiyor. Gençlerimiz işsizlikten kırılırken, vatandaşlarımızın evinde tencere kaynamıyor iken maalesef AKP’nin derdi sadece seçimler oldu. 82 milyon vatandaşın beklentilerini karşılamak bir yana 6 ayı seçimlerle kaybettik. Vatandaş buna tepkisini İstanbul seçimleri ile verdi. Ancak bir an önce bunları geride bırakarak tüm gücümüzü vatandaşlarımızın taleplerine vermeliyiz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKAR, ‘’TERSANEYE, İŞÇİ, ALIMINDA, KPSS, ŞARTI, NEDEN, YOK’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı