Haber Detayı
15 Ekim 2020 - Perşembe 16:52
 
AKPINAR GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
Gölcük BBP ilçe Başkanı Şahin Akpınar parti binasında ulusal gündemi değerlendirdi.
Siyaset Haberi
AKPINAR GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, dün parti binasında, ülkemiz ve ilçe gündemi hakkında düşüncelerini dile getirdi. Başkan Akpınar, yaptığı açıklamasında “Bu Pazar günü gerçekleştirecek olduğumuz genel merkez kongremizde aday olacak genel başkan adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Kazanan kim olursa olsun Türkiye kazanmış kabul edeceğiz. Yarışacak olan tüm başkanlarımıza da başarılar diliyoruz. Bizler de Gölcük teşkilatımız olarak Genel Başkanımız Mustafa Destici’yi desteklediğimizi belirtmek isteriz. Geçtiğimiz gün partimizin Derince İlçe Başkanımız Yüksel Ayık’ın abisi İsmail Ayık, iş makinasında çalışırken elim bir kaza sonucunda hayatını kaybetti. Büyükşehir Belediyesi personeli İsmail Ayık’a Allah’tan rahmet, Büyükşehir Belediyesi camiası, ilçe başkanımız Yüksel Ayık ve ailesi başta olmak üzere tüm yakınlarına baş sağlığı diliyoruz” dedi.

‘RESMİ BİR AÇIKLAMA GÖRMEDİK’

İlçemizdeki kentsel dönüşüm projesine değinen Başkan Akpınar, “Gölcük’teki kentsel dönüşüm konusunda, son günlerde haberlerin yayıldığını görüyoruz. Projenin onaylanması konusunda henüz yetkili makamlardan veya belediyemizden bir açıklama görmedik. Konunun tam olarak anlaşılması için belediyemizden projenin onaylanıp onaylanmadığını, onaylandıysa da projenin ne zaman başlayacağını anlatmalarını talep ediyoruz. Detaylı bilgileri aldıktan sonra bizler de bu konuda bilgilere sahip oluruz” dedi.

‘TÜKODER’İ FAYDALI GÖRÜYORUM’

Başkan Akpınar, “Geçtiğimiz hafta Başiskele İlçe Başkanlığı’mızın ataması yapıldı. Değerli arkadaşım Fatih Bakan, başkan olarak atanarak görevine başladı. Yakın zamanda kongresini yapacak olan başkanımız ve yönetimine, komşu ilçe Başiskele’ye hayırlı olsun. Geçtiğimiz günlerde ziyaretimize gelen Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Gölcük Şubesi’ne teşekkür ediyorum. Başkan Çetin Kocatürk’ü, tüketici hakları konusundaki çalışmalarından dolayı başarılı buluyorum. Partimize ve bize gönül vermiş vatandaşlarımızı, destek olmaları konusunda TÜKODER’e üye olmaya davet ediyorum. Derneğin kuruluş amacının siyasi değil, tamamen nihai tüketici olarak tüm vatandaşlarımızı kapsadığı için örnek olması hasebiyle şahsım ve yönetimimle birlikte TÜKODER’e üye olmuş bulunmaktayız” dedi.

‘SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTURMALARINI BEKLİYORUZ’

Başkan Akpınar, açıklamasının sonunda“İlçemizde son yapılan trafik ışıkları ve yol düzenlemesi ile alakalı olarak anayoldan çarşıya giriş veya çarşıdan anayola; Değirmendere ve İzmit istikametlerine çıkışlarda, bir planlama hatası olduğu görülmekte. Işıkların saniyesi, çıkış yönleri, aynı zamanda tek yön giriş – çıkışlardan ötürü vatandaşlarımızın Gölcük’ü bir başından diğer başına geçmeleri gerektiği için çarşı merkezindeki alanlarda trafik yoğunluğunun yüzde 10 – 15 etkilendiği kanaatindeyiz. Trafik yönlerinin ve otomasyon sisteminin, kısacası tüm planlamanın gözden geçirilmesi, iyi bir şekilde planlanması ve hatanın giderilmesi planlanıyor. Bu konuda da ilgili kurumlarımızın hepsinin ortak akılla sorunu çözüme kavuşturmalarını bekliyoruz. Bizim nacizane tavsiyemiz de şoför esnafından bu konuda fikir almalarıdır. Ticari taksi ve minibüs şoförlerinden, toplu taşıma kooperatif başkanlarından bu konuda fikir alarak konuyu çözüme kavuşturabilirler” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKPINAR, GÜNDEMİ, DEĞERLENDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı