Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 10:10
 
AKPINAR ''HAYAL DENİLENİ BAŞKAN SEZER YAPACAK''
Büyük Birlik Partisi Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar parti binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Gündem Haberi
AKPINAR ''HAYAL DENİLENİ BAŞKAN SEZER YAPACAK''

Büyük Birlik Partisi Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar parti binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kocaeli teşkilatları olarak önce şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu'nun Tacettin Dergahında ki kabrini, Alperen Ocakları genel başkanımız Sayın Av Samet Bağcıyı ve 18 Ekim de büyük kurultayda güven tazeliyerek yeniden genel başkanlığa seçilen genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici ile teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcılığına getirilen sayın Tevfik Eren beylere hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Rabbim bu dava için hizmet eden ve edecek olanlardan razı olsun, muvaffak eylesin İnşallah.
Misafirperverliklerinden dolayı kıymetli başkanlarımıza teşekkür ederiz. Hemşehrilerimizede genel başkanımızdan selam getirdik. 

GÖLCÜK’E SELAM
Genel Başkanımız Mustafa Destici, En yakın zamanda Kocaeli teşkilatlarımızı ve Gölcük’ü ziyaret edeceğini belirterek; “ Bütün Gölcük’lü kardeşlerimi sevgiyle, saygıyla ve hürmetle selamlıyorum. Sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. Allah’a emanet olun.”  Diyerek gönderdiği selamını da hemşehrilerimize iletip emaneti teslim etmiş olalım.
Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve birlikte Şahadet e yürüdüğü yol ve dava arkadaşlarına Rabbim rahmet eylesin mekanları cennet, makamları âli olsun İnşallah. Ermenistan bir kere daha saldırmaya başladı ama unuttuğu bir şey vardı. Artık ne Azerbaycan 90'lardaki Azerbaycan'dı ne de Türkiye 90'lardaki Türkiye idi" Büyük Birlik Partisi Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, "Türkiye'nin bu anayasasından kurtulması lazım. Bu darbe anayasasının ürünü olan siyasi partiler yasasından ve seçim kanunundan kurtulması lazım" dedi.

AZERBAYCAN YILLARDIR OYALANDI
Azerbaycan'ın yıllarca oyalandığını söyleyen Başkan Akpınar, "Azerbaycan'a ait Karabağ bölgesindeki topraklar, vatan toprakları bundan yaklaşık 30 sene önce Ermenistan tarafından işgal edilmişti. Bu işgal sırasında binlerce Azerbaycan Türk'ü soykırıma tabi tutularak katledildi, şahit edildi. Azerbaycan'ın toprağının beşte biri yani yüzde 20'i işgal edilmiş. 30 yıl boyunca Azerbaycan oyalandı. Minsk Grubu, Birleşmiş Milletler. 30 yıl boyunca bir çözüm üretilemedi. Ermenistan'ın işgali ortadan kaldırılamadı. Bunu rağmen Azerbaycan yine sabırla bekledi. 30 sene sonra Ermenistan bir kere daha saldırmaya başladı ama unuttuğu bir şey vardı. Artık ne Azerbaycan 90'lardaki Azerbaycan'dı ne de Türkiye 90'lardaki Türkiye idi. Neticede karşılığını öyle bir aldı ki, işgal edilmiş toprakların önemli bir kısmı kurtarıldı. Müdahale edilmesi, ateşkes sağlanmasa, masaya oturulmasa işgal edilmiş bütün topraklarla birlikte Azerbaycan'da askeri ile birlikte, milli ordusu birlikte Ermenistan'ı fethedebilirdi. Bu güce ve bu kudrete sahip"

Azerbaycan'a asker gönderilmesi ile ilgili TBMM tarafından kabul edilen tezkere hakkında kendilerinin de fikirlerinin sorulması gerektiğinin altını çizen Akpınar, Gruplar adına konuşmalar yapıldı. Gönlümüz isterdi ki biz de konuşalım. Duygularımızı düşüncelerimizi ifade edelim. Maalesef buna fırsat bulamadık. Sadece grubu olan partiler konuşturuldu

TÜRKİYE’Yİ DARBE ANAYASASINDAN BİRLİKTE KURTARALIM
Anayasa değişikliği hakkında da konuşan Akpınar, "Yeni bir anayasa isteniyorsa ki biz Büyük Birlik Partisi olarak başından itibaren ifade ediyoruz ve söylüyoruz. Türkiye'nin bu anayasasından kurtulması lazım. Bu darbe anayasasının ürünü olan siyasi partiler yasasından ve seçim kanunundan kurtulması lazım. Gelin bunları yapalım. Bırakın HDP'yi geriye kalan partilerimiz birlikte oturup, bunu gelin birlikte yapalım. Türkiye'yi bu darbe anayasasından birlikte kurtaralım. Orada herkes kendi parti çıkarını ya da siyasi çıkarını bir kenara bıraksın. Milletin çıkarını ortaya koyarak bunu birlikte yapalım. Biz başından beri BBP olarak bunu söyledik ve söylemeye de devam ediyoruz"

KORONAYI BİRLİKTE YENERİZ
Korona virüs salgını hakkında daha tedbirli olunması gerektiğini vurgulayan Akpınar, şunları söyledi: "Pandemi salgını tüm hızıyla devam ediyor. İyileşen hasta sayılarımız maalesef yeni hasta sayılarımızın altında. Şunu da söyleyelim, daha önce de ifade ettik. Yapabileceğimiz tek şey bu virüsle mücadele kapsamında maske, mesafe ve hijyen. Bu kurallara azami derece de uymamız gerekiyor. Asla bir tereddüt yaşamamız gerekiyor. Çember daralmış vaziyette. Bu süreçte vatandaşlarımızın bu süreçte çok daha fazla dikkatli olmaları ve titiz davranmaları gerekiyor. İnşallah aşı çalışmalarında ümit verici gelişmeler var. Bunların bir tanesinin de Türk bilim adamaları tarafından Almanya'da yapılması gerçekten bir Türk olarak, bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak beninde ziyadesi ile mutlu etmiştir gururlandırmıştır.

HAYAL DENİLENİ SEZER YAPACAK
Son olarak kentsel dönüşüm projesiyle alakalı olarak Akpınar “Güzel Gölcük’ümüze ve hemşehrilerimize, tüm vatandaşlarımıza, vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Gölcük Belediyesi Başkanımız Sayın Ali Yıldırım SEZER ’e, Gölcük’ün uzun yıllardır HAYAL olarak gördüğü , Depremin izlerini silecek, asrın projesini hayata geçirmek adına mücadelemizde, bizlere ağabeylik yaparak, bir Gölcük evladına yakışır şekilde, inanarak seçildiği günden itibaren peşini bırakmadan neticelendirmiştir.  Değerli başkanım sağ olun var olun. Tüm emeği geçenlerin ellerine emeklerine sağlık. Biran evvel başlayıp, tez vakitte yeni bir Gölcük vizyonu ve misyonu ile tamamlandığında, bu zamana kadar Donanma kenti ve Deprem kenti ünvanlarının yanına Yeni bir Gölcük ünvanınıda ekleyip, başarılarımızın parmakla gösterilmesi dileği ile”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKPINAR, ''HAYAL, DENİLENİ, BAŞKAN, SEZER, YAPACAK'',
Yorumlar
Haber Yazılımı