Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 12:21
 
AKPINAR ''HDP KAPATILMALI''
BBP Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar, parti binasında düzenlediği basın toplantısında Gara'da şehit edilen vatandaşlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Konuşmasına şehitleri anarak başlayan Akpınar, HDP'ye yüklendi.
Siyaset Haberi
AKPINAR ''HDP KAPATILMALI''

BBP Gölcük İlçe Başkanı Şahin Akpınar “Şehitlerimizin kanları yerde kalmayacaktır ve tamamen terörün kökü kazınıp bir tane terörist kalmayıncaya kadar bu mücadele sürecektir. ve bunu yapanlardan hesabı en ağır şekilde şekilde sorulmaya devam edecektir" dedi. 

Özür dilemeyecekler mi devletimizden

Yaşanan hadisenin ardından PKK, FETÖ, DHKPC, ABD gibi güçlerin ve onlara bağlı kuruluşlar, ajanslar, PR şirketlerin devreye girdiğini ve olayın TSK'nın hava bombardımanı ile gerçekleştiği iftirasının atıldığını söyleyen Akpınar, "Saf dilli çevreler iftiralara inandılar. Büyük bir gaflete düştüler. Dün TBMM genel kurulunda bu hadise ile ilgili bilgilendirme yapılırken Sayın İçişleri Bakanımız şehitlerimizin bizzat teröristler tarafından başlarından vurularak öldürüldüğünü, fotoğraflarının elinde olduğunu ve ailelerine naaşların gösterildiğini söyleyince hepsi sustular kaldılar. Hadi diyelim ki terör örgütünün uzantıları bu iftirayı attılar ve sonra gerçekler ortaya çıkınca sadece sustular onların peşine takılıp alttan alta buna inanan ve gafillikle de olsa propagandasını yapanlar bir özür dilemeyecekler mi devletimizden. Bu özürü iyi niyetli olanlardan bekliyoruz, tabi iyi niyetli olmayanların amacı zaten bellidir. Onlar zaten haindir, katildir. Bu iftirayı atanların içinde sözde HDP'nin sözde milletvekilleri de var bunlarla ilgili zaten hukuki süreç başladı. Bunlarla ilgili fezlekeler süratle hazırlanmalı, TBMM'ye sunulmalı, dokunulmazlıkları kaldırılmalı ve yargı önünde hesabı verdirilmeli" diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili HDP ile görüştü

HDP'nin PKK'nın siyasi uzantısı olduğunu mecliste bir kere daha gördüklerini söyleyen Akpınar, "Kaçırılan evlatlarımızla ilgili AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık HDP'nin şu anda eş genel başkanı olan Pervin Buldan ile görüşüyor ve bunların bırakılmasını istiyor, cevap ise belli bir süre misafir edilecekler ve bırakılacaklar şeklinde geliyor. Yani PKK HDP ilişkisi açık ve net bir şekilde su yüzüne çıktı" ifadelerini kullandı.

İki yüzlülük yapıyorlar

Mecliste bulunan siyasi partilerin HDP'nin kapatılması için harekete geçmesi gerektiğini ifade eden Akpınar, "Bunlara düşen her birisi birlikte ya da ayrı ayrı hazırlıklarını yapacaklar ve HDP'nin kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıllığı'na başvuruda bulunacaklar. Hem PKK eşittir HDP diyeceksiniz hem terör örgütünün siyasi uzantısıdır diyeceksiniz ama öbür taraftan bir dilekçe yazmaktan da imtina edeceksiniz. Bu iki yüzlülüktür. Ben artık HDP'ye karşı net bir tutum göstermeye davet ediyorum. Eğer bunu yapmazlarsa hiçbirinin HDP eşittir PKK sözünün bizde ve millette karşılığı yoktur" şeklinde konuştu.

ABD lojistik destek vermeye devam ediyor

ABD'den PKK'nın saldırısına ilişkin bir açıklama gelmediğini hatırlatan Akpınar, "ABD'den eğer PKK yapmışsa kınarız açıklaması geldi. Çünkü onlarda saldırıyı Türkiye'nin yaptığına inandırma çabası vardı. Daha sonra Büyükelçi'nin Dışişleri Bakanlığı'na çağrılması daha sonra ABD Dışişleri Bakanı ile Sayın Çavuşoğlu'nun görüşmesi sonucu zoraki bir taziye dileği iletildi. Bu durumda Türkiye için kabul edilebilir değildir. Ertesi gün ABD'nin kargo uçakları yine terör örgütlerine lojistik destek vermeye devam etti. Bu da ABD'nin terörle mücadelede çifte standartını göstermiş oldu" diye konuştu.

Akpınar, ABD'ye kararlılığın bildirilmesi gerektiğini, TSK'nın terör örgütlerini ezeceğini ve bu yolda çıkan tüm engellerin geçileceğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKPINAR, ''HDP, KAPATILMALI'',
Yorumlar
Haber Yazılımı