Haber Detayı
04 Temmuz 2018 - Çarşamba 18:53
 
AKSOY ''DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE KOCAELİ ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR''
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı münasebetiyle Deniz ve Ticaret Odası Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen program, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'un katılımlarıyla gerçekleştirildi. Vali Aksoy “Denizcilik sektöründe Kocaeli önemli bir yer tutuyor. Kocaeli Karadeniz ve Marmara'ya kıyısı olan bir il ve her iki bölgede de denizcilik faaliyetleri için uygun ortamlar var. İzmit Körfezi 35 limanıyla geçtiğimiz yıl 73 milyon ton yüküyle Türkiye'nin en önemli limanlarının başında geliyor”dedi.
Kocaeli Haberi
AKSOY ''DENİZCİLİK SEKTÖRÜNDE KOCAELİ ÖNEMLİ BİR YER TUTUYOR''

Programa; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'un yanı sıra, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Gölcük kaymakamı Mustafa Altıntaş, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Kocaeli Liman Başkanı Murat Müftüoğlu, Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel katıldı.
Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Kocaeli Liman Başkanı Murat Müftüoğlu ve  İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran'ın konuşmalarının ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise yaptığı konuşmalarında; “ 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı münasebetiyle düzenlenen bu programda sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duymaktayım. Türkiye 3 tarafı denizlerle çevrili 8333 km kıyı uzunluğu olan bir ülke. Denizciliğin daha iyi bir noktaya gelebilmesi bakımından yürütülen önemli çalışmalar var. Denizcilik sektörümüz her yıl kendisini geliştiriyor ve büyüyor. Denizcilik sektöründe Kocaeli önemli bir yer tutuyor. Kocaeli Karadeniz ve Marmara'ya kıyısı olan bir il ve her iki bölgede de denizcilik faaliyetleri için uygun ortamlar var. İzmit Körfezi 35 limanıyla geçtiğimiz yıl 73 milyon ton yüküyle Türkiye'nin en önemli limanlarının başında geliyor. Kocaeli'de 5 tane Gümrük Müdürlüğümüz var ve bu Gümrük Müdürlüklerimiz aracılığıyla yapılan dış ticaret hacmi de Türkiye dış ticaret hacminin 17'sini aşıyor. Bununda büyük kısmı denizcilik sektörü üzerinden gerçekleşmektedir. Bu anlamlı ve özel günde başta deniz şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum.” diyen Kocaeli Valisi  programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSOY, ''DENİZCİLİK, SEKTÖRÜNDE, KOCAELİ, ÖNEMLİ, BİR, YER, TUTUYOR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı