yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
01 Ağustos 2018 - Çarşamba 18:49
 
AKSOY ''KOCAELİ'DE ÇOK GÜZEL BİR UYUM VAR''
İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığına atanan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt ve tayini çıkan Adliye personelleri onuruna düzenlenen veda yemeğinde konuşan Vali Hüseyin Aksoy, "Önemli olan ayrıldıktan sonra arkanızda güzel hoş bir seda bırakabilmek. Cumhuriyet Başsavcımız Kocaeli’de bu duyguyu herkese yaşattılar" dedi
Kocaeli Haberi
AKSOY ''KOCAELİ'DE ÇOK GÜZEL BİR UYUM VAR''

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığına atanan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt ve tayini çıkan Adliye personelleri  onuruna düzenlenen veda yemeği, Vali Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi. Luxor Garden Otel'de düzenlenen yemeğe KK. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci ve eşi, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt ve eşi, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça ve eşi, Baro Başkanı Sertif Gökçe ve eşi, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, savcılar, hakimler ve adliye çalışanları katıldı.

BİRLİKTE GAYRET GÖSTERDİK
Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça ve Baro Başkanı Sertif Gökçe’nin konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Vali Hüseyin Aksoy ise,  "Kocaeli Adliyemizden tayini çıkan arkadaşlarımız onuruna düzenlenen bu yemekte sizlerle beraber olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Yaklaşık 1 yıl önce Kocaeli Valiliği görevime başladım ve bu sürede başta Kocaeli Adliyemiz olmak üzere  birçok kurum ve kuruluşla Kocaeli’nin sorunlarının çözümünde, güvenlik ve asayişin daha üst noktalara taşınmasında gayret gösterdik" dedi. 

ÖNEMLİ OLAN HOŞ BİR SEDA BIRAKABİLMEK
Devamında Vali Aksoy, Kocaeli Adliyesi'nin bu süreç içerisinde işbirliği yaparak koordinasyonu en üst noktalara taşıdıkları kurumların başında geldiğini belirtirken "Bunun sağlanmasında Cumhuriyet Başsavcımızın, Adalet Komisyonu Başkanımızın oldukça büyük katkıları var. Güvenlik birimlerimizin yaptığı çalışmalarda onları yönlendirme ve sorunları çözüme ulaştırma konusunda  karşılıklı güven esasına dayalı güzel bir işbirliği ortaya koydular. Bu nedenle bununla büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kamu görevinde belirli yerlerde çalışıyoruz ve sonra tayine tabi oluyoruz. Önemli olan ayrıldıktan sonra arkanızda güzel hoş bir seda bırakabilmek. Cumhuriyet Başsavcımız Kocaeli’de bu duyguyu herkese yaşattılar. Bu yönüyle ilimizde görev yapan ve son kararname ile ayrılacak olan bütün hakim ve savcılarımıza Kocaeli’deki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. 

KOCAELİ'DE ÇOK GÜZEL BİR UYUM VAR
Vali Aksoy, "Bugün aramızda adliye personelinden tayini çıkanlar da var. Onlarda özveriyle görevlerini yerine getirdiler.  Bu arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Emekli olanlara da sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum. Bir ülkede adalet ve yargıya güven yoksa o ülkede başka bir şeyden söz etmek mümkün değil. Kurumlara olan güven duygusunun üst noktalara taşınmasında yargı çok önemli bir görev üstlenmiştir. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kısa zamanda Cumhuriyet Başsavcımızla çok güzel anları yaşadık. Kocaeli’de çok güzel bir uyum var. Buda huzurlu bir çalışma ortamının ortaya konmasında etkin oluyor” ifadelerine yer verdi. 

PLAKET TAKDİM ETTİ
Vali Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt ve Adliye personellerine  yeni görev yerlerinin hayırlı olmasını temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt ve tayini çıkan Adliye personellerine plaket vererek, yeni görevlerinde başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSOY, ''KOCAELİ'DE, ÇOK, GÜZEL, BİR, UYUM, VAR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı