Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 18:09
 
AKSOY ''SEVMEDİĞİNİZ İŞİ YAPMAYIN''
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gölcük Belediyesi’nin ortaklığında ilçe genelindeki 11. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenli olarak gerçekleştirilen Kariyer Günleri, Vali Hüseyin Aksoy’un konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleşti. Vali Hüseyin Aksoy, “Sevmediğiniz veya heyecan duymadığınız bir işi bir mesleği tercih etmeyin. Eğer yanlış tercihlerde bulunursanız yaptığınız işten mutlu olmaz heyecan duymazsanız o işte başarılı şansınız yoktur” dedi
Eğitim Haberi
AKSOY ''SEVMEDİĞİNİZ İŞİ YAPMAYIN''

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gölcük Belediyesi’nin ortaklığında ilçe genelindeki 11. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenli olarak gerçekleştirilen Kariyer Günleri, Vali Hüseyin Aksoy’un konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleşti. Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezi’nde düzenlenen Kariyer Günleri’ne Vali Hüseyin Aksoy başta olmak üzere   Vali Hüseyin Aksoy, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, çok sayıda öğretmen ve 11. sınıf öğrencileri katılım sağladı.
 
120 BİN ÖĞRENCİYLE BULUŞTUK
Kariyer Günleri’nde ilk konuşan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Belediyelerin hizmet alanı çok geniş. Gölcük’te 161 bin insan yaşıyor. Bu 161 bin insanın beklentilerine karşılamak için çalışıyoruz. Hizmetlerimizden en önemlisi eğitimdir. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi gelecek sizinle şekillenecek.  Bu projemizde 2011 yılından beri devam ediyor. Bugüne kadar 120 bin öğrenciyle bir araya geldik” şeklinde konuştu.
 
İSTEDİĞİNİZ MESLEĞİ TERCİH ETMELİSİNİZ
Ardından kürsüye çıkan Vali Hüseyin Aksoy, “Gençlerimizin eğitimleri noktasında tercihlerini yaparken daha bilinçli hareket etmeleri onların geleceği için daha iyi fırsatlar yaratacaktır. 11. Sınıf öğrencileriyle beraberiz. Lise yıllarının son zamanlarındasınız. Üniversite anlamında yapacağınız tercihler sizlerin geleceğini doğrudan etkileyecek. Özellikle tercih yaparken kendinize hangi mesleği yapmak istediğinize göre tercih yapmalısınız” ifadelerini kullandı. 
 
SEVMEDİĞİNİZ İŞİ YAPMAYIN
Öğrencilere seslenen Vali Aksoy, “Sevmediğiniz veya heyecan duymadığınız bir işi bir mesleği tercih etmeyin. Tercihlerinizi yaparken mutlaka sevdiğiniz ve yaparken heyecan duyacağınız bir şekilde kullanmalısınız. Eğer yanlış tercihlerde bulunursanız yaptığınız işten mutlu olmaz heyecan duymazsanız o işte başarılı şansınız yoktur. Başarılı olabilmek içinde mutlaka çalışmak mecburiyetindeyiz. Çalışmadan başarıyı yakalamak mümkün değildir” dedi.
 
AİLENİZLE BİRLİKTE KARAR VERİN
Devamında Vali Aksoy, “Herkes bir iş yapıyor ve bu işi yerine getiriyor. Herkesin yaptığı işi değil de farklı yönlerde veya yapılan bir işi nasıl geliştiririz düşüncesinde olmalıyız. Bir konuda sabit kalınmamalı farklı düşünceler ortaya atılmalıdır. Zaman zaman anne babalar çocuklarının iyiliği için kendi doğrularını anlatmak isterler. Anne babalarınızı dinleyin. Fakat onların söylediği meslek sizin kafanıza uymuyorsa ailenizle bu konuyu ciddi bir şekilde görüşün ve hep birlikte karar verin” şeklinde konuştu.
 
İŞİMİ HEYECANLA YAPIYORUM
Vali Aksoy devamında, “Ben yaptığım işi severek yapıyorum, heyecan duyuyorum. Ve her görev yaptığım yerde farklı neler yapabilirim diye görev sorumluluğu ile vazifemi yapmaya çalışıyorum. Bu duygu ve düşünceyi siz de yapacağınız alanda uygulamalısınız. İstemediğiniz mutlu olacağınızı düşünmediğiniz alanlarda tam anlamında bir başarı neticesine varamayabilirsiniz. Bugün bir ortaokulumuzda robotik sınıf açılışı gerçekleştirdik. Temel amacımız gençlerimizin gelişen teknoloji dünyasında ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmak, gençlerimizin ufkunu açmaktır. Gölcük Belediye Başkanımız ve değerli çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSOY, ''SEVMEDİĞİNİZ, İŞİ, YAPMAYIN'',
Yorumlar
Haber Yazılımı