Haber Detayı
23 Mayıs 2018 - Çarşamba 14:49
 
ALP “İYİ PARTİ BİZDEN VEKİL ALAMAZ”
AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, haftalık basın toplantısında, Milletvekili aday listelerini ve iyi Parti’yi değerlendirdi. Başkan Alp ''Kurulan yeni partilerin hangi tabana ve hangi partilerden olduğuna bakmak lazım. Siyaset birazda matematik işidir. Bakıldığında, İYİ Parti’nin Kocaeli’de bizden milletvekili alacağını hiç zannetmiyorum. Kocaeli’den alacağını da aldı zaten. Milletvekili çıkartır çıkartamaz bilmiyorum. Ama bize zararı olacağını düşünmüyorum. Anket çalışmalarımızda ve saha çalışmalarımızda da, bizim seçmenimizden bizi etkileyebilecek bir oyun kaymasını göremiyoruz'' diye konuştu.
Siyaset Haberi
ALP “İYİ PARTİ BİZDEN VEKİL ALAMAZ”

AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, haftalık basın toplantısında, Milletvekili aday listelerini ve iyi Parti’yi değerlendirdi.


BİZ HEP SAHADAYIZ
Milletvekili aday listesini değerlendiren AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp “Milletvekili adaylarımızla sahada olacağız. Seçim startı verilir verilmez zaten biz sokakta olan bir teşkilatız. Listelerimiz açıklandı. Gölcük’te yüzde 55'i alacağız. Programlarımıza devam ediyoruz. Bundan sonrada mahallelerde, sokaklarda tüm vatandaşlarımızın ellerini sıkmak için programlarımızı yoğunlaştırmış olacağız. Bu liste Kocaeli'nin ve Türkiye’nin listesidir. Listede ikinci bir bayanın olması bayanlara partimizin ne kadar kıymet verdiğinin ispatıdır. Ayrıca Kocaeli’nin listesinde Elif Nur Bayram'ın en genç isim olarak listede olması bizleri çok sevindirmiştir. Bu listemizle yola çıkacağız. Hedefimiz çerçevesinde adımlarımızı emin bir şekilde atacağız'' dedi.

CUMHURBAŞKANI SAHAYA ÇIKTIĞINDA SEÇMENİN KARARI NETLEŞİR
Başkan Alp “Genel Merkez aday tanıtımı 24 Mayıs Perşembe günü, daha sonra il bazında tanıtım programı yapılacak. 24 Haziran’a kadar sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız. İnşallah tüm hücrelerimizle sahada tam pres çalışacağız ve ülkenin konjonktörünü, 24 Haziran'ın önemini, neden AK Parti’nin olduğunu seçmenlerimize anlatacağız. Seçim beyannamelerimiz çalışmaları devam ediyor. Beyannamemizle beraber, Cumhurbaşkanımız sokağa çıktığında seçmenin kararının da daha netleşeceğini görüyoruz'' dedi. 

İYİ PARTİ BİZDEN VEKİL ALAMAZ
İYİ Parti'nin siyasi arenada olmasının dengeleri bozmayacağını vurgulayan Başkan Alp ''Kurulan yeni partilerin hangi tabana ve hangi partilerden olduğuna bakmak lazım. Siyaset birazda matematik işidir. Bakıldığında, İYİ Parti’nin Kocaeli’de bizden milletvekili alacağını hiç zannetmiyorum. Kocaeli’den alacağını da aldı zaten. Milletvekili çıkartır çıkartamaz bilmiyorum. Ama bize zararı olacağını düşünmüyorum. Anket çalışmalarımızda ve saha çalışmalarımızda da, bizim seçmenimizden bizi etkileyebilecek bir oyun kaymasını göremiyoruz'' diye konuştu.

İSİMLER ÖNEMLİ DEĞİL
Milletvekili listesinin ilk 6 ismi mevcut isimlerden oluşuyor. Milletvekili adayı olarak net gözüyle bakılan eski İl başkanı Şemsettin Ceyhan'ın listede olmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz sorusu üzerine Başkan Alp “ ''Bizim işimiz davaya sahip çıkmaktır. Bayrağımızı en yukarılarda dalgalandırmaktır. Bizim için isimler önemli değildir. Teşkilatlarımızın anlayışı budur, dava anlayışımızda budur. Herkesin gönlünde bir isim olabilir. Ama Sayın Genel Başkanımız bu listeyi göndermiş, bu Kocaeli'nin listesidir. Biz listeye sahip çıkarız'' dedi.

DOLARA OPERASYON VAR
Başkan Alp  ''Türkiye çok uluslu saldırı altında. Ülkemiz, siyasi, toplumsal, askeri ve ekonomi yönünden dört koldan saldırı altında. Seçim dediler olmadı. Sokak olayları dediler olmadı. Sınırımızın etrafında askeri kuşatma içine soktular, olmadı. Darbe dediler olmadı. Milletimiz bir direnç gösterdi. Şimdi bizi ekonomiyle terbiye etmeye çalışıyorlar. Ekonomiyle ülkenin seçmen eğilimizi etkilemeye çalışıyorlar. Bu tamamen küresel saldırıdır. Kaldı ki bu ekonomik durum sadece bizim ülkemizde değil, diğer ülkelerde de aynı durumda. Ekonomiyle Türkiye’yi dizayn etmeye çalışıyoruz. Bizler sabrediyoruz, bu durumu da atlatacağız. Dolar operasyonunun olduğu nettir. Seçmende yapılan operasyonun farkında. Sadece Türkiye’de değil dünyada ekonomik problemler var. Ülkeler birbirlerini ekonomik alanda dizayn etmek için operasyonlar başlattı'' diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALP, “İYİ, PARTİ, BİZDEN, VEKİL, ALAMAZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı