yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 17:28
 
ALTINTAŞ ''KİTAP OKUMAYA 1 DAKİKA ZAMAN AYIRIYORUZ''
Gölcük Belediyesi önemli bir etkinliğe daha imza attı. Bu yıl ilk kez 12-16 Şubat tarihlerinde Kongre Sarayında yapılan“Gölcük Okuyor” sloganı ile hayata geçen Kitap ve İmza günleri yoğun katılımla açıldı. Açılışa katılan Kaymakam Mustafa Altıntaş “ Kitap okumanın alışkanlığının temelinin atılacağı bu evreler sizler için çok önemli. Başta İlk Okulda okuma alışkanlığı kazandırmak zorundayız.TÜİK’in Araştırmasına göre Türkiye’de televizyona altı saat zaman ayırıyoruz. İnternette üç saat okumaya bir dakika zaman ayırıyoruz”dedi.
Kültür Haberi
ALTINTAŞ ''KİTAP OKUMAYA 1 DAKİKA ZAMAN AYIRIYORUZ''

KATILIM YÜKSEK OLDU
Gölcük Kongre Sarayında düzenlenen Gölcük Okuyor  Kitap İmza gününün açılışını Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kaymakam Mustafa Altıntaş, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Abdül Hamit Durgut, Gölcük belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş, Başkan Yardımcısı İbrahim tektaş, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yılmaz, Jandarma Komutanı Bimbaşı Burçak Kırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, Ak Parti İlçe Başkanı İdris Alp, Gölcük Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hasan Ceyhan, Gençlik Merkezi Müdürü İsmet Ormancıoğlu, İlçe Müftüsü İlyas Öztel, Kent Konseyi genel Sekreteri Fatih Bayram, Yazarlar, Okul Müdürleri öğrenciler ve kitap severler katıldı. 
 
KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞIMIZ ARTACAK
Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Bu bir başlangıç ilk. Biz bu başlangıcın temelini atarken Kaymakamımızın talimatı doğrultusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün geniş katkıları ile başladık. İnanıyorum ki hedefe gittiğimiz bu günlerde çocuklarımızın umudumuz yarın geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın bu etkinliklerle bir nebze de olsa kitap okuma alışkanlıklarını pekiştirme. Gölcük Kitap okuyor günleri kitaba dokunarak okuma alışkanlığı oluşturacak olan bu etkinliğin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 
 
KİTAP OKUMAYA BİR DAKİKA ZAMAN AYIRIYORUZ
Kaymakam Mustafa Altıntaş “Hepiniz hoş geldiniz. Niye hepiniz hoş geldiniz. Kitap okumanın alışkanlığının temelinin atılacağı bu evreler sizler için çok önemli. Başta İlk Okulda okuma alışkanlığı kazandırmak zorundayız. Kitap okuyan çocuğumuz doğru yolda ilerler. Araştırmaya göre Türkiye’de televizyona altı saat zaman ayırıyoruz. İnternette üç saat okumaya bir dakika zaman ayırıyoruz. Bu TÜİK’in yaptığı bir araştırma. Kitap sektöründe basım iyi ama okuma alışkanlığımız yok. Bu alışkanlığımızı artırmamız gerekiyor. Türkiye Cumhuriyetinin bilgili insana ihtiyacı var. Teknolojiyi kullanan insana ihtiyacı var. Bunlarda okumayla gerçekleşiyor. Öğretmenlerimize ve Belediye Başkanımıza ve ekibine bu etkinliği yaptıkları için teşekkür ederim” dedi. 
ÜNLÜ YAZARLAR KATILIYOR
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in büyük önem verdiği ve talimatıyla hazırlanan Gölcük Okuyor Kitap ve İmza Günlerine, Bilal Sami Gökdemir, Temirağa Demir, Cezmi Ersöz, Talha Uğurluel, Ahmet Şimşirgil, Uğur Arslan, Feride İlgün ve Sinan Yağmur gibi ünlü yazarlar katılacak. Yazarlar hem okurlarla bir araya gelerek kitaplarını imzalayacak ve söyleşilerle de okurlarıyla buluşacak. Bunun yanında yayın evleri de stantlar açarak, uygun ve indirimli kitap satışları gerçekleştirdiler.
ÇOCUKLARDAN YOĞUN İLGİ
belediyenin yaptığı Gölcük Okuyor Kitap imza gününe özellikle minik öğrenciler damga vurdu. Öğrenciler stanları gezerek beğendikleri kitapları aldılar. Buda gösteriyor ki yeniden okuyan bir nesil yetişiyor.
GÖLCÜK OKUYOR KİTAP VE İMZA GÜNLERİ ETKİNLİK PROGRAMI ŞÖYLE:
YER: KONGRE SARAYI TARİH: 12-16 ŞUBAT
13 ŞUBAT 2018  - Salı
Talha Uğurluer – Saat 14:00
Mustafa Tilci
Sibel Yılmaz
Ferit Bilge Gültekin
Feride İlgün 
 
14 ŞUBAT 2018 – Çarşamba
Ahmet Şimşirgil  - Saat 14:00
Volkan Atça
Nesibe Özcan Özbiçer
Saniye Acun
Feride İlgün 
 
15 ŞUBAT 2018 – Perşembe
Uğur Aslan -  Saat 16:00
Özcan Yetkin
Necip Kahraman
Öztürk Acun
Feride İlgün 
16 Şubat 2018 – Cuma
Sinan Yağmur – Saat 14:00
A.Songül Yılmaz
Özer Yılmaz
Toğan Kuter Eren
Feride İlgün
Kaynak: Editör:
Etiketler: ALTINTAŞ, ''KİTAP, OKUMAYA, 1, DAKİKA, ZAMAN, AYIRIYORUZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı