Haber Detayı
04 Mart 2018 - Pazar 16:29
 
ALTINTAŞ ''SIKINTILARIMIZI ELBİRLİĞİ İLE AŞACAĞIZ''
Gölcük Van İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Merkez Mahallesi 38. Sokak’ta bulunan dernek lokalini açtı. Ardından da davetlilere, Kavaklı Marina’da bulunan Keyf-i Ala Cafe’de Van iline özel kahvaltı programında ağırladı. Her iki programda ilçe protokolü ve davetliler Vanlılar’ı yalnız bırakmadı. Kaymakam Mustafa Alştıntaş “ Gölcük hepimizin temel direği. Gölcük nezdin de Türkiye Cumhuriyeti devletinin yücelmesi, yükselmesi için hepimiz ortak birlik ve beraberlik içinde çalışma zorundayız. Eğer bunu gerçekleştirirsek, ülkemizin geleceği parlak olur sıkıntılar olmaz”dedi.
Kültür Haberi
ALTINTAŞ ''SIKINTILARIMIZI ELBİRLİĞİ İLE AŞACAĞIZ''

ŞEHİTLERİMİZİ İÇİN SAYGI DURUŞU
Gölcük Van İli ve İlçeleri Derneği, günün ilk programını dernek lokali açarak başlattı. Burada dualar ile açılan dernek lokalinin ardından, Dernek Başkanı Kenan Çelik ve yönetimi, davetlileri Kavaklı Sahili Marina’da bulunan Keyf-i Ala Cafe’de Van iline özel kahvaltı programında ağırladı. Kahvaltı programı, Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda hayatını kaybeden şehitlerimiz anısına, bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. 
PROTOKOL TAM KADRO KATILDI
Kahvaltı programına, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Burçak Kırca, AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, İyi Parti İlçe Başkanı Büşra Karademir, Gölcük Kültür Dernekleri Başkanı Çetin Kocatürk, Gölcük Emeklşi Müftüsü Mustafa Okullu, STK ve Dernek Başkanları, İlimizde ki Van dernek başkanları, Gölcük Vanlılar Dernek Başkanı Kenan Çelik ve yönetimi ile ilçemizde ki Vanlılar ile davetliler katıldı. Kahvaltı, Van iline özel kahvaltı ile gerçekleşti.
“GÖLCÜK TÜRKİYE’NİN MOZAİĞİ”
Dernek binasının açılışında kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Her zaman gururla ifade ediyoruz. Gölcük Türkiye’nin bir mozaiği diyoruz. Gölcük, Türkiye’mizin cennet vatanımızın her bir köşesinden, her yöresinden insanlarımızın gelip yerleştiği daha aydınlık yarınlar için katkı sunduğu bir şehirdir. İşte Vanlı Hemşerilerimiz de öyle. Yıllardır beraberiz, biriz, Gölcük için, ülkemiz için, vatanımız için mücadele ediyoruz. Dernekleşme adımının bugün burada atılmış olması çok güzel. Biz onlarla beraber kalbimiz, yüreğimiz atıyor. Atmaya da devam edecek. Öncelikle Gölcük diyoruz, sonra Van diyoruz, hepsinden önemli Türkiye diyoruz, cennet vatanımız diyoruz. Hayırlı olsun diyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada biriz ve beraberiz diyoruz” dedi. 
OLDUĞUMUZ YERE SAHİP ÇIKACAĞIZ
Dernek Başkanı Kenan Çelik, “ Son yıllarda Gölcük’te ikamet eden, Vanlı hemşerilerimizin bir ortak ortamda buluşup, hüzünlerini ve sevinçlerini ortak paylaşabileceği bir zeminin olmadığını ve hemşerilerimizin arasında, Gölcük’e uyum konusunda sıkıntıların olduğunu tespit ettik. Bu sıkıntıların çözümünde yardımcı olabilmek ve kaderlerimizi sevinçlerimizi birlikte paylaşabilmek adına, arkadaşlarımla beraber bir dernek kurulmasına karar verdik. Yaklaşık iki ay önce başlatmış olduğumuz dernekleşme çalışmamız, Allaha şükürler olsun sonuçlandı ve değerli üyelerimizin desteği ile Gölcük Van İli ve İlçeleri Derneğimizin kuruluşunu resmi olarak gerçekleştirmiş olduk. Gölcük’te özlediğimiz ve hasretini çektiğimiz Van ilimizin Kültürünü ve oradaki yaşam zenginliğini hem hemşerilerimizle hem Gölcüklülerle, hem de Gölcük’te yaşayan diğer yöre insanları ile buluşturmak istiyoruz. İnşallah Bizler Vanlı Gölcüklüler olarak, doğduğumuz yeri unutmadan doyduğumuz yere de sahip çıkacağız.” 
GÖLCÜK HEPİMİZİN TEMEL DİREĞİ
Kaymakam Altıntaş “Gölcük hepimizin temel direği. Gölcük nezdin de Türkiye Cumhuriyeti devletinin yücelmesi,  yükselmesi için hepimiz ortak birlik ve beraberlik içinde çalışma zorundayız. Eğer bunu gerçekleştirirsek, ülkemizin geleceği parlak olur sıkıntılar olmaz. Biliyorsunuz belli sıkıntılar yaşıyoruz ve bu sıkıntılardan her bölgeden insanımız mücadeleye katılıyor. Bildiğiniz gibi Van’dan, Konya’dan Eskişehir’den Manisa’dan şehidimiz var. Birçok yerden şehitlerimiz var. Şehitlerimizin amacı, bizlerin özgür topraklarda yaşamasını sağlamak. Bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize Allah’tan şifalar diliyorum. Biz bu topraklarda hangi bölgede olursa olsun, ülkemiz topraklarında her katında yaşayan tüm insanların hakkı, görevi ve sorumluluğu vardır. Biz Türk vatandaşı olmanın sorumluluğunu yerine getirdiğimiz zaman, bir ve beraber oluruz. İçimizde bazı sıkıntılarımız var.  Bu sıkıntıları da en aza indireceğiz hatta yok edeceğiz.  Bunu yaparsak rahat ederiz.”dedi. 
HER ŞEY DAHA GÜZEL TÜRKİYE İÇİN
Kaymakam Altıntaş “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her karış toprağı hepimizin.Bir tarafın çalışmasıyla, bir tarafın uğraşmasıyla, her taraf mahmur olamaz. Hepimiz bir ve beraber olmak için uğraşacağız.   İçimizdeki kötü unsurları içimizden temizleyeceğiz. Tek hedefimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmak zorunda. Onun yükselmesi durumu olması lazım.  Bunları zorda olsa gerçekleştireceğiz. Başka çaremiz yok. Bu bizim asli görevimiz, vatandaşlık görevimiz. Sizler Van ve yöresi derneği olarak çalışmalar yapıyorsunuz. Buralardaki çalışmalarınız birliği ve beraberliği pekiştirici olacak. Ben ona inanıyorum. Sizler Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmesi ve yükselmesi için çalışacaksınız, uğraşacaksınız, hepimiz uğraşacağız.  Önce Türkiye, Gölcük ve Van. Bu şartlarda çalışacağız. Bunu sağlamak zorundayız. Ben bu organizasyonu sağlayan dernek yönetimine, katılan konuklarımıza, hepinize teşekkür ediyorum. Başarılı çalışmalar diliyorum.  Her şey Türkiye için diyorum” dedi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: ALTINTAŞ, ''SIKINTILARIMIZI, ELBİRLİĞİ, İLE, AŞACAĞIZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı