İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 17:53
 
ARTVİNLİLER KURTULUŞUNU KUTLAYACAK
Gölcük'te uzun zamandan beri hizmet veren Gölcük Artvin İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geleneksel geceye hazırlanıyor.
Kültür Haberi
ARTVİNLİLER KURTULUŞUNU KUTLAYACAK

2002 yılında Gölcük'te kurulan Gölcük Artvin İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 17 yıllık bir zaman içerisinde Gölcük'te birçok etkinlikler yaparak yöresel kültürel tanıtımını yaptılar. Kültür tanıtımı ile yapılacak olan etkinlikler devam ederken her yıl geleneksel olarak 7 Mart Artvin ilinin kurtuluşu dolayısı ile 7 Mart'a gece düzenleyerek şölen içerisinde Artvin ilinin kurtuluşunu kutluyorlar. 

Bu kapsamda bu yıl Artvin ilinin 98. Kurtuluş yılı dolayısı ile gece düzenleyeceğini açıklayan Gölcük Artvin İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Akif Alponat; “7 Mart Artvin ilimizin düşmandan kurtuluşunun 98. Yıldönümü dolayısı ile bu yıl 17. Geleneksel gecemizi Gölcük Kongre sarayında düzenleyeceğiz. Artvin İlimizin kurtuluşunun 98. Yılında düzenleyeceğimiz gece bir şölen havasında geçecektir. Gecemizde Artvin ve Kafkas Folklor ekibi yer alırken Artvin ili yöresel sanatçılarımız sahne alacaklar. Aynı zamanda Tulum, akordisyon ve yöresel şiirler okunacaktır. Tüm halkımız bun geceye davetlidir” dedi.
Fahri Haner     

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARTVİNLİLER, KURTULUŞUNU, KUTLAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı