yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 18:33
 
ATABERK İÇİN KAN VERİN
Uğur Mumcu Ortaokulu Öğrencisi 13 yaşında ki Ataberk Karagöz, lösemi hastalığı ile mücadele ediyor. Ankara’da tedavisi süren Ataberk için okulu bahçesinde uygun ilik bulabilmek için kan bağışı kampanyası başlattılar.
Yaşam Haberi
ATABERK İÇİN KAN VERİN

Değirmednere’de  ikamet eden Ataberk Karagöz lösemi hastalığı ile mücadele ediyor. Bir yıl önce hastalığı yenen Ataberk’in bu illet hastalık peşini bırakmadı ve tedaviden 6 ay sonra tekrar hastalığı nüks etti. Yoğun geçen tedavi sürecinin ardından Ataberk, Ankara Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 25 gündür tedavi görüyor.  5 gündür kemoterapi alan Ataberk, Mayıs ayı içerisinde kendisine uygun bir donör bulamadığı takdirde kemoterapi tedavisi görmeye devam edecek.
OKUL KAMPANYA BAŞLATTI
Uğur Mumcu Ortaokulu yönetimi öğrencisini, öğrenciler ise arkadaşları Ataberk’i yalnız bırakmadı. Tedavisi olması için büyük bir mücadele örneği sergileyen öğrenciler okul önünde stant açarak, Ataberk için donör arayacak. 30 Nisan’da açılacak stantta Kızılay Kan bağışı alacak. Donör olmak isteyen vatandaşlar açılacak stantda kan örneği verebilecek. Donör adayı olmak isteyenlerin 18-50 yaş aralığında kronik bir sağlığı olmaması gerekiyor. Sizler de Ataberk’e destek olmak ve arkadaşlarına geri dönmesini sağlamak isterseniz ailesi ile irtibata geçebilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATABERK, İÇİN, KAN, VERİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı