yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 16:39
 
ATİLLA KEZEK KİTABINI İMZALADI
Gölcüklülerin yakından tanıdığı Türk Deniz Kuvvetleri’nden emekli Efsane Komutan Koramiral Atilla Kezek dün Değirmendere’de bulunan Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Gölcük Şubesi’nde ‘Dışarıda Adaleti Beklerken’ adlı kitabını imzaladı. Gerçekleştirilen imza etkinliğine katılım oldukça yoğun oldu.
Kültür Haberi
ATİLLA KEZEK  KİTABINI İMZALADI

TESUD Gölcük Şubesi Başkanı Emekli Albay Metin Akyol ve Yönetimi Efsane Komutan Emekli Koramiral Atilla Kezek’i derneklerinde ağırladı. Atilla Kezek, kitabı ‘Dışarıda Adaleti Beklerken’i imzaladı. Gerçekleştirilen etkinliğe TESUD Gölcük Şube Başkanı Emekli Albay Metin Akyol, İkinci Başkan Yılmaz Çelik, Genel Sekreter Nuri Şancı, Sosyal İşler Koordinatörü Müjdat Orgun, Muhasip Selim Yıldırım başta olmak üzere, Emekli Tuğamiral Ahmet Türkmen, ADD Gölcük Şube Başkanı İsmet Bucak,  Gazeteci Mustafa Bağdiken, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri ve Yönetimi, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen ve Yönetimi, İYİ Parti Gölcük İlçe Teşkilatı Yöneticileri, İYİ Parti Değirmendere Temsilcisi Meryem Sevinç ve Yönetimi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Mehmet Arslan ve Gaziler, GÖLASDER Başkanı Naim Gürel, TEMAD Gölcük Şubesi Başkanı Bekir Tülü, Yönetimi, Denizaltını Sevenler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Feridun Yaşbek ve Yönetimi, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman ve Oda Sekreteri Seyhan Sirmen, Eski Gölcük Tersanesi Komutanı Emekli Tuğamiral Şevki Şekerefeli, Eski Vali Yardımcısı ve Eski Gölcük Kaymakamı Mustafa Pekdemir, Eski Değirmendere Belediye Başkanı Ertuğrul Akalın ve çok sayıda kitap sever katıldı.
 
ÖNEMLİ KONUK
TESUD Gölcük Şube Başkanı Emekli Albay Metin Akyol, “Bugün gerçekten önemli ve güzel bir etkinliğe imza atıyoruz.  Daha önce Gölcük Dz. Ana üs Komutanlığı görevini yapan ve evliliğini Gölcük’ten yaparak artık Gölcüklü olan Emekli Koramiral Atillla Kezek’in ‘Dışarıda Adaleti Beklerken’ adlı yazmış olduğu kitabın imza gününü gerçekleştirdik. Atilla Kezek emekli Koramiralimiz Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı görevinden arkadaşlarımıza yapılan haksızlıkları protesto etmek için, bu onurlu görevinden onuru ile istifa etmiştir. Bizlerle birlikte Sessiz Çığlıklara katılarak halkımıza hitap etmiş ve adalet için Ankara’da eşiyle birlikte günler, hatta aylarca Anayasa Mahkemesi önünde kar kış demeden kararların çıkması için ve tahliyelerin olmasını beklemiş bir kahramandır. Yani Gölcüklülerin sevdiği önemli bir kişiliktir. Değerli Komutanımızın kitabında verdiği konular yaşananlar konusunda herkese önemli mesajlar verecektir. Dernek Başkanı olarak bugün etkinliğimize katılım sağlayan ve bugün bizleri yalnız bırakmayan değerli büyüklerime, Silah arkadaşlarıma ve Sivil Toplum Örgütlerine teşekkür ediyorum, hepsi katılımlarıyla onur vermiştir” dedi.
 
 
TEŞEKKÜR ETTİ
TESUD’da kitabını imzalayan Emekli Koramiral Atilla Kezek, kendisini yalnız bırakmayan ve kitabını imzalama fırsatı veren Türkiye Emekli Subaylar Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Metin Akyol ve Yönetimine teşekkür etti ve şunları dile getirdi: “Bugün benim için bu güzel derneğin kapısını açan siz değerli dostlarıma teşekkür ediyorum. Bugünkü etkinlikte yazdığım ‘Dışarıda Adaleti Beklerken’ adlı kitabımı değerli dostlarıma imzalıyorum. Kimimiz parmaklıklar ardında, kimimiz dışında hepimiz sınavdan geçtik. Yaptıklarımıza, yapamadıklarımıza notlar verildi. Kimi sınavı geçti, kimi sınıfta kaldı. Bazen düşünüyorum kimin soruları daha zor, içerdekilerin mi, dışarıdakilerin mi? Anlamak için geriye dönüp yer değiştirme şansımız yok. Olmasın da, tekrar yaşanmasın o günler.”
 
BU FOTOĞRAF ÖNEMLİ
TESUD Gölcük Şubesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılım sağlayan Duayen Gazeteci Mustafa Bağdiken, Sessiz Çığlık Eylemi’nde kendisinin çektiği ve sergisinde yer alan fotoğrafı TESUD Gölcük Şubesi Başkanı Metin Akyol’a hediye etti. Başkan Akyol, Bağdiken’e teşekkür etti.  
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ATİLLA, KEZEK, , KİTABINI, İMZALADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı