Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 17:27
 
AYNACI ''BİNLERCE OYU GÖRMEZDEN GELDİLER''
İlçe binasında gündemini açıklayan İYİ Parti ilçe başkanı İsmail Aynacı; “+1 oy fazla olursa o kazanır diye açıklama yapmasına rağmen binlerce oyu küçümsediler. Aynı kurullar Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, referandumda 'da vardı. O halde onlarında meşruluğuna gölge düşüren bir karar almışlar.
Siyaset Haberi
AYNACI ''BİNLERCE OYU GÖRMEZDEN GELDİLER''

İlçe  binasında gündemini açıklayan İYİ Parti ilçe başkanı İsmail Aynacı; “+1 oy fazla olursa o kazanır diye açıklama yapmasına rağmen binlerce oyu küçümsediler. Aynı kurullar Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, referandumda 'da vardı. O halde onlarında meşruluğuna gölge düşüren bir karar almışlar. 

BİNLERCE OYU KÜÇÜMSEDİLER
Parti binasında İstanbul seçimlerinin iptali nedeni  ile açıklama yapan İYİ Parti Gölcük ilçe başkanı Aynacı; “biz başta İnsan olarak ve bizden önceki Atalarımızdan, Dedelerimizden ve Ailemizden, doğru, dürüst ve iyi bir insan olabilmeyi, yalan söylememeyi, hak yememeyi, hırsızlık yapmamayı, öğütler alarak hayat prensiplerimizi oluşturduk. Bize gösterilen hedefte muasır medeniyete ilerlemek vardır. Bilim ve teknoloji vardır. Aynı zamanda emanet olarak oturduğumuz koltuklarda, kazandığımız makamlarda Adaletin, hakkaniyetin gereği neyse taviz vermeden yerine getirmek vardır. 
Peki, biz böyle düşünürken Mübarek Ramazan Ayımızın ilk gününde milletin seçtiği, mazbatasını alıp göreve başlayan Sayın Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, nice dernek, vakıf ve Cemaatlara sağlanan rantların kaynağı haline geldiğini görüp bu rantı birilerine peşkeş çekmeyeceğini açıklaması üzerine, milletle şeffaf olmaya başlayıp kimseye biat edilmemesini söylemesinin ardından akıllara durgunluk veren Yüzyılın en büyük Tarihi şaibeli kararını YSK tarafından aldırdılar. 31 Mart seçimi gecesi görülmemiş şekilde başlayan şaibeli durumlar hep kaybettiklerini anladıkları içindi, +1 oy fazla olursa o kazanır diye açıklama yapmasına rağmen binlerce oyu küçümsediler. Aynı kurullar Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, referandumda 'da vardı. O halde onlarında meşruluğuna gölge düşüren bir karar almışlardır. 

ADİL VE DALET İSTİYORUZ
Başkan Aynacı “Daha vahiminde aynı sandıkta kullanılan oyların diğer tercihlerine ses çıkarmıyorlar sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi diyorlar.  Devletin tüm yetki ve gücü ellerindeyken kendi onayladığı sandık kurullarına yine kendileri itiraz ediyorlar ama her ne hikmetse bu ülkede beceriksiz ve yanlış yapan hiçbir bakan ve bürokrat bedel ödemiyor. Aksine ödüllendiriliyor. Niyet açık ve ortadadır. Rantları ve bu milletin ve yetimlerin hakkını sömüren vakıf ve derneklerin baskılarını dert edinip onlara yeniden rantlarının devamı için kapı açan zihniyetle, bu milletin ve yetimlerin hakkını yedirtmemek üzere sorumluluk taşıyanların arasındaki mücadeledir. Sevgili Gölcüklü Vatandaşlarım, malumdur ki Mübarek Ramazan Ayında tutmaya çalıştığımız Oruç sadece aç kalmaktan ibaret değildir. Ruhsal duyularımızın ve Fiziksel bedenimizin tüm organlarıyla kendimizi dizginlediğimiz, frenlediğimiz, düzeltip daha iyi bir insan olabilmemizi sağlayan bir aydır. 

İnsanlığımız ne zaman yeniden bir umutla hayata bakmaya çalışsa, ne zaman geleceğine karşı güvende hmeye başlasa yine bir karamsar zihniyet ve el bu umudumuzu çalmaya yok etmeye başlıyor. Biz Genlerimizdeki inanç, kültür ve ahlakı İslam Peygamberimiz' den, Yunus Emre'den, Mevlana'ya Hacı Bektaşi Veli'den, Hacı Bayramı Veli'ye, aşık Veysel'den ve Bu Vatanı Düşmanların ellerinden kurtaran Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarından alıyoruz. Biz Ülkemize ve insanımıza Sevgiyle bakıyoruz. İnsanımızı; Sevgi ve Şefkatle kucaklıyoruz. Bizim insanımızın bizden beklediği Adaletle yönetmeyi, adil olarak paylaşmayı, Milli ve Manevi değerlerimizin güzellikleriyle yönetilmeyi beklediklerini biliyoruz ve bizde bu yola daha şeffaf daha adaletli hizmet edebilmek için sorumluluk alıyoruz. 

FİTNELERE İZİN VERMEYECEĞİZ
Birileri milletin farklı düşüncelerini birbiriyle kavga ettirmek, milleti kaos ve kargaşalarla yönetip memleketin asıl meselelerini ekonominin ve üretimin neredeyse dibe vurduğunu, yerli ve Milli ürünlerimizden çok daha fazlasını ithal ettiğimiz bilincini unutturmak istiyorlar. Artık bu Ülkeyi Seven her Vatansever vatandaşımızın pozisyonu nerde olursa olsun, gelecek nesillerimize doğruyu ve olanları anlatabilmek adına Vicdani ve tarihi sorumluluğumuz Apaçık ortadadır. Bizden birbirimizle çatışma isteyen ve milletimizin arasına özellikle sosyal medya yoluyla fitne sokmak isteyenlere karşı uyanık olmalıyız. Biz İnsanlarımızın umutlarını hep yeşertmek ve yerine getirmek için çaba göstermeliyiz. İnsanlarımızı sevgi ve şefkatle kucaklayalım. Yeniden iyi ve vicdanlı bireyler, İyi bir toplum inşa etmek oluşturmak için hep birlikte bu tarihi sorumluluklarımızı yerine getirmek üzere sizleri Sevgiyle Selamlıyorum” şeklinde açıklamasını yaptı.

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYNACI, ''BİNLERCE, OYU, GÖRMEZDEN, GELDİLER'',
Yorumlar
Haber Yazılımı