Haber Detayı
22 Nisan 2020 - Çarşamba 10:35
 
AYNACI ''SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI İSABETLİ BULUYORUZ''
Gündem Haberi
AYNACI ''SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI İSABETLİ BULUYORUZ''

İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı, ülke ve ilçe gündemi ile ilgili olarak dün düşüncelerini ifade etti. Başkan Aynacı, yaptığı açıklamada “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayacağız. Covid-19, hayatımızı bu kadar etki altına almamış olsa bu bayramımızı 100. yıl ruhuna yakışır bir şekilde, milletçe el ele, sokaklarda kutlamayı çok isterdik. İnşallah bundan sonraki yıllarda daha güzel kutlamalarla idrak ederiz. Atatürk’ü ve bu vatan uğruna şehit düşen, gazi olan tüm silah arkadaşlarını minnetle ve şükranla anıyoruz” dedi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI İSABETLİ BULUYORUZ

Başkan Aynacı, “Dört günlük sokağa çıkma yasağını isabetli buluyoruz. İYİ Parti olarak tam karantina diyerek sokağa çıkma yasağını ilk dile getiren parti biziz. Sürecin en başında bu önlemler alınsa, bugün belki de virüsün yayılma hızı bitirilmişti. Sayın Cumhurbaşkanı’nın geçtiğimiz günkü açıklamasında İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinin yardım kampanyalarını terör örgütü ve FETÖ faaliyetlerine benzetmesi ise bizi tarifsiz bir şaşkınlık ve üzüntüye sürükledi” dedi.

YAKIŞIKSIZ OLDU

Başkan Aynacı, “Devletin birliğinin temsilcisi olan Cumhurbaşkanlığı makamının böyle zor günlerde siyasi açıklamalarda bulunmasını doğru bulmadığımız gibi bir de muhalefet belediyelerini terör örgütleriyle yan yana getirmesi, tamamıyla yakışıksız olmuştur. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanı, CHP’li belediyeler diye vurgulayarak CHP üzerinden siyasi kutuplaşma yaratmak istese de o belediyeler Millet İttifakı belediyeleridir. Kazanılmalarında milletvekillerimiz, genel merkez yöneticilerimiz ve binlerce teşkilat mensubumuzun emeği vardır. Biz bu belediyelerimizin yardımlaşma faaliyetlerini gururla destekliyoruz. Umuyoruz ki Cumhurbaşkanı ve iktidar mensupları, bu yardımlaşma faaliyetlerini bir rekabet olarak algılamaktan vazgeçerler” dedi.

 ‘İNANCIMIZ TAM’

Başkan Aynacı, “İki gün sonra on bir ayın sultanı olan Ramazan ayını idrak etmeye başlayacağız. Bu ayın virüs nedeniyle zorlaşan hayatımıza bir ferahlık, bir güzellik getireceğine dair inancımız tamdır. Maalesef bu sene, geçmişten bu yana alıştığımız kalabalık iftarlarla, cemaat halinde namazlarla bir arada olamayacağız ancak sağlık her şeyden önce gelir. İnşallah bu zor günleri sağlıkla atlatarak nice ramazanları birlikte yaşamayı Cenab-ı Allah, bu millete nasip etsin” dedi.

 BÜYÜK BİR KAZANIM OLACAKTIR FİKRİNDEYİZ

Son olarak ilimize yeni yapılacak olan üniversite konusuna değinen Başkan Aynacı, “Yoğun gündemde unutulan ancak bizim dikkatimizi çeken bir konu var. Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’ye yeni bir üniversite kurulması kararı onaylandı. Dün yerel gazetelerden okuduğumuz kadarıyla bu üniversitenin kampüsü, Körfez ilçemizde yer alacakmış. Gönül isterdi ki Gölcük Belediyesi, siyasi partileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir bütün olarak ortak bir akıl ile bu üniversiteyi ilçemize kazandırabilseydi. Şayet geç kalınmış değilse ben yine başta belediye başkanımız olmak üzere tüm karar alıcıları, bu konuyla ilgili harekete geçmeye davet ediyorum. Ana kampüs alanı olabilecek büyüklükte araziler, şehir merkezimize yakın bölgelerde olmasa da İhsaniye’den yukarıda, köylerimize doğru oldukça fazla. Hem o bölgenin hem de ilçemizin canlanması yolunda bu üniversite, büyük bir kazanım olacaktır fikrindeyiz ve biz İYİ Parti olarak bu konuda ses veriyoruz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYNACI, ''SOKAĞA, ÇIKMA, YASAĞINI, İSABETLİ, BULUYORUZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı