Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 18:10
 
AYNACI “YÜREKLERİ İFLAS ETTİRDİLER”
İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, Kudüs2de yaşananlarla ilgili basın açıklaması yaptı. Başkan Aynacı “İsrail yönetimini tanıyan tüm ülkelerin büyükelçilikleri Tel Aviv'de bulunuyor. Hiçbir ülke, Kudüs'ü ya da doğu ve batı bölümlerini başkent olarak kabul etmiyor. ABD, Trump'ın hamlesiyle Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan ilk ülke oldu ve işte çatışma da buradan kaynaklanıp sorunlar büyüyor. Adeta pimi çekilmiş bir bomba bıraktı”dedi.
Siyaset Haberi
AYNACI “YÜREKLERİ İFLAS ETTİRDİLER”

İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı İsrail yönetimini tanıyan tüm ülkelerin büyükelçilikleri Tel Aviv'de bulunuyor. Hiçbir ülke, Kudüs'ü ya da doğu ve batı bölümlerini başkent olarak kabul etmiyor. ABD, Trump'ın hamlesiyle Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan ilk ülke oldu ve işte çatışma da buradan kaynaklanıp sorunlar büyüyor. Adeta pimi çekilmiş bir bomba bıraktı”.

GÜÇLÜ OLMAK GEREKİYOR
Başkan Aynacı “İsrail, hedefine varmak için Filistin’deki işgalini her yıl yeni yerleşim yerleri açarak biraz daha genişletiyor. Yıllardır uygulanan İsrail politikalarıyla Filistin ise her geçen gün daha da azalıyor ve Filistin açık hava cezaevine dönüşmüş durumda.
Peki Müslüman ülkeler neden bu halde? Neden güçsüz ve zayıflar? Neden dünyada bir varlık gösteremiyorlar? Neden birlik olup slogan atmanın ötesine geçemiyorlar? Nasıl oluyor da bir İsrail, 56 Müslüman ülkeyi hiçe sayarak böyle bir adım atabiliyor?
Müslüman ülkelerinin tepkisini, tavrını söylem ve sloganlarını hiç kimse ciddiye almıyor. Çünkü dünya meselelerinde ve uluslar arası stratejilerde devletler gücü nispetinde söz sahibi olurlar. Yani haklı olmak yada sesli düşünmek yetmiyor, güçlü olmak gerekiyor”dedi.

YÜREKLERİ İFLAS ETTİRDİLER
Başkan Aynacı “Gücünüz yoksa, istediğiniz kadar bağırın, tehdit edin bir sonuç alamazsınız. Teknolojide, bilimde, sanatta, edebiyatta, sporda, tarımda, hayvancılıkta, işsizlikte, sağlıkta ve de her alanda görülen korkunç bir geri kalmışlığın neden olduğu güçsüzlük var.
Ülkemizde ne yazık ki AKP hükümeti16 yıllık iktidar dönemlerinde Üretmek yerine biat etme kültürünü aşıladılar. Liyakat yerine yandaş olsun bizden olsun dediler. Ahlak, kültür ve inançların içini boşaltıp insanların yüreklerindeki vicdanları iflas ettirdiler.
‘Düşmanla’ savaşmak için bile ‘düşmanın’ teknolojisine, silahına, ekonomik, siyasi desteğine ihtiyaç duyan bir toplumdan kim niye korksun ki?

GAZZE ÖZGÜR OLSUN DEDİLER İSTİSMAR ETTİLER
Başkan Aynacı “İyi bir eğitim sistemimiz yoksa, özgürlükçü bir ülke değilsek, adaleti, fırsat eşitliğini sağlayamamış, profesyonel olarak kurumsal kimlik tesis edememiş, bütün yetkiyi bir kişinin otoriter siyasi anlayışına terk etmişsek güçlenemeyiz tam tersine bugün ki durumumuzda olduğu gibi zayıflarız. Faiz bütün kötülüklerin anasıdır derken, faiz lobileriyle anlaşmak için ayaklarına kadar gitme durumuna düşeriz. Mesela AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Numan Kurtulmuş gibi kimi AK Partili siyasetçiler “İktidarı bize verin Gazze özgür olsun”, “Cumhurbaşkanlığını verin Gazze özgür olsun”, “Başkanlık sistemine ‘Evet’ deyin Gazze özgür olsun” cümleleriyle girdikleri her seçimde bu konuyu istismar ettiler.
Ziya Paşanın terkibi bendinde beyit olan şu söz aslında ne de güzel izah ediyor. “Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde. (Kişinin aynası işidir, lâfa bakılmaz; bir kişinin aklının seviyesi yaptığı işte görünür).

Başkan Aynacı “Ve ne yazık ki bugünlerde “Kudüs bizimdir!” diye meydanlara akan insanlar da bu netice vermeyen, gerçekci olmayan çabaların içerisinde yer alıyorlar.
AKP İsrail’le yaptığı bütün anlaşmaları Tel-Aviv yerine Kudüs’te imzalamıştır, bu çelişki değil midir? Neden Tel Aviv değil de Kudüs? Uluslararası anlaşmalarda başkentler yazılır, teamüller böyledir. Gazetemanifesto'nun haberine göre, geçtiğimiz yıl İsrail’le yapılan anlaşmada “Ankara ve Tel Aviv” yerine, “Ankara ve Kudüs” denilerek, Kudüs’e “başkent” niteliği verilmişti”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYNACI, “YÜREKLERİ, İFLAS, ETTİRDİLER”,
Yorumlar
Haber Yazılımı