Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 12:33
 
BAHARA MERHABA ŞENLİĞİ BAŞLADI
Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen 10. Geleneksel Bahar Şenliği Anıtpark’ta başladı.
Gölcük Haberi
BAHARA MERHABA ŞENLİĞİ BAŞLADI

Şenlik açılışına Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve eşi Funda Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve eşi Feriha Ellibeş, Başkan Yardımcıları Levent Değirmenci ve İbrahim Tektaş, Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk ve Yönetimi, Kent Konseyi Kadın Kolları Başkanı Nurten Turnalı ve Yönetimi, İYİ Parti İlçe Başkanı İsmail Aynacı, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, İlçe Nüfus Müdürü Ersin Aydın, Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram ile birlikte çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı. Yağmur altında gerçekleşen açılış törenine ilgi yoğun oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı tarafından konser verildi. Konser sonrası, saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Turnalı; ''Kadının önemi artıyor''

Açılışta ilk konuşmayı Kent Konseyi Kadın Kolları başkanı Nurten Turnalı yaptı. Turnalı; “Günümüz modern Türk toplum yaşantımızda kadınımızın yeri ve önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Bugün kadınlarımız sanatın, bilimin, siyasetin ve iş dünyasının her kademesinde başarıları ile kendinden söz ettirmektedir. İşte Gölcük Kent Konseyi Kadın Meclisi de gönüllülük esasına dayalı olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin yaptığı eğitim programları, eğitim seminerleri, el sanatları kursları alanındaki çalışmaları ile Sosyal ve Kültürel ilerlemeler kaydetmiştir. Şimdi açılışını yapacağımız 10. Geleneksel Bahar Şenliğimiz de bir kez daha sosyal ve kültürel alanda birlik ve beraberlik içinde bir araya gelmeyi amaçladık. Bu anlamda katılımlarıyla şenliğimize anlam katan Dernekler, Sivil Toplum Kuruluşları, Siyasi Parti Kadın  Kollarına ve tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Altıntaş; ''Annemi çok seviyorum''

Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, “Şimdi 10.uncusu Kent Konseyi tarafından yapılan panayırın açılışındayız. Kent konseyimiz, Gölcük Belediyemiz bünyemizde etkili olan bir çok programda yer almış ve bu faaliyetleri başarıyla yürütmüş. Burada bir çok faaliyeti beraber göreceğiz. Ben herkesi kutluyorum. Annemi çok seviyorum. Tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Ben panayırımızın hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Stantlarda el emeği ürünler

Konuşmalar sonrasında  Gölcük Belediyesi halk dansları topluluğu gösteri yaptı ve ardından açılış kurdelesi kesildi. Şenlik kapsamında Anıtpark’ta el emeği, göz nuru ürünler stantları süslerken, kadınlar bu ürünleri satarak bulundukları kurumlara veya kendilerine kazanç elde edecekler.

Hafta sonu konser var

Şenlik kapsamında stantlar Pazar günü akşamına kadar açık kalacak. Ayrıca Cumartesi günü 21:00’da Gölcük Belediyesi Halk Müziği Korosu, Pazar günü ise ilçemizin tanınmış müzisyeni Laz Esat’ta bir konser vererek, Gölcüklüleri coşturacak. İlk gün yağmurlu bir havada geçerken, yarın da yağmurun etkili olması bekleniyor, Pazar günü ise hava açık ve güneşli olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAHARA, MERHABA, ŞENLİĞİ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı