BasiskeleSanayi
KY YAPI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
KENT KONSEYİ GENEL KURULUNU YAPTI
KENT KONSEYİ GENEL KURULUNU YAPTI
Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 10:45
 
BAKKAL SEMBOL ESNAFTIR
Vali Hasan Basri Güzeloğlu Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Bayram Kütük ve yönetimi ile kahvaltıda bir araya geldi. Ziyarette konuşan Güzeloğlu, “Hemen her mahallede herkesin bir bakkal ağabeyi vardır" dedi
Ekonomi Haberi
BAKKAL SEMBOL ESNAFTIR

Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun 28’nci esnaf buluşması ziyaretine Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Bayram Kütük,  başkan vekili Uğur Şengel, yönetim kurulu üyeleri Nurullah Murat, Mehmet Nural, Mahmut Akbaş, Bekir Sarıkaya, Vildan Yaşar, Kemal Göksu, Mustafa Güven, Özbey Uralkaya, Hüsnü Akduman, Ertuğ Sevimli, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Kocaeli Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Derince Tekelciler ve Büfeciler Odası Başkanı Osman Koçyiğit katılım gösterdi.


SORUNLARIMIZI GÜNDEME GETİRDİK

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Bayram Kütük, “Ulusal marketlerle AVM’ler önemli sorunlarımızdandır. Bu sorunları bugün bir kez daha masaya yatırdık. 23.03.2014 yılında yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda göreve geldikten itibaren bin 460 üyemizin, bin 200’ünü tek tek işyerinde ziyaret ederek, sorunlarını dinleme fırsatım oldu. Bazı sorunlarını T.C.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı-Esnaf Ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü; Kocaeli Esnaf Ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’na yazılı ve sözlü olarak gündeme getirdik” şeklinde konuştu.

 

“EKONOMİYİ OLUMSUZ ETKİLEMEKTEDİR”

Küçük Esnaflar olarak aslında birçok sorunumuz var diyen Kütük, “Ama en büyük sorunlarımızdan biri her gün sayısı katlanarak artan AVM ve Ulusal Marketler dediğimiz Ülke çapında şirketleşmiş içinde siyasi ortakları barındıran firmalardır. 25 bin civarında Ulusal market var ülke ekonomisine katkıları bellidir. Oysa sadece bu yıl zorlaşan ve açılan bu marketler sayesinde 49000 bakkal ve büfe kapandı bunun ülke ekonomisine zararı onların katkılarından kat be kat fazladır. Ve ülke ekonomisinde her alana yansımaktadır bu zarar. Yani bizim ekonomiye katkımız hepsinden fazladır ve kapanan iş yerlerimiz ekonomiyi olumsuz etkilemektedir” dedi.

   

HİZMETLERİ ANLATMAYA ZAMAN YETMEZ

Kütük’ün ardından konuşan Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, “Sayın valime esnaf sorunlarıyla ilgilendiği için çok teşekkür ediyorum. Bu hizmetleri anlatmaya zaman yetmez. Tüm beldelerimize kadar esnaflarımızla bir araya geliyor sayın valimiz. Bu toplantıları birçok defa yaptık. Valimizin ilçe esnafının sorunlarını dinleyerek, yerinde çözdüğünü gördüm. Allah başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandı.

 

ESNAF BULUŞMAMIZ

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya’nın ardından konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “Bu sabah 28.esnaf buluşmamızı yapıyoruz. Tüm bakkal ve büfeci esnafımıza hayırlı bereketli kazançlar diliyorum. Bu sofralar değerlidir, bereketlidir.  Bu toplantılar bizim için devam eden konuların, sıkıntıların dile geldiği ve değerlendirildiği toplantılardır. Olması gereken noktada inisiyatif aldığımız toplantılardır bunlar. Bir kararı alırken karara konu olan bütün insanlarımızla buluşmamız aldığımız kararın sürdürülebilir olmasını sağlıyor” dedi.

 

“BAKKAL SEMBOL ESNAFTIR”

Biz bu toplantılardan çok faydalanıyoruz diyen Güzeloğlu, “İlçenin sınırlarında çözülecekse hemen orada çözüme konu edilmesini sağlıyoruz. Sizin ilettiklerinizi gerekli yerlere aktarıyoruz. Hemen her mahallede herkesin bir bakkal ağabeyi vardır. Gecesi gündüzü olmadan insana hizmet veren, en iyisini sunma gayretinde olan bir esnaftır bakkallarımız. Sembol esnaftır bakkal. Değer vermemiz, yaşatmamız gerekir bakkallarımızı. İnsanımız ve esnafımızın her zaman yanındayız. Sizlere hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. Huzurunuz huzurumuzdur” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKKAL, SEMBOL, ESNAFTIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı