Haber Detayı
06 Mayıs 2018 - Pazar 14:48
 
BASIN VAKFINDA KOCAELİ'YE ÖNEMLİ GÖREV
Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri (TGC) Basın Vakfı yönetim kurulu, Bursa’da gerçekleştirilen toplantıda görev bölümü yaptı. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.
Kocaeli Haberi
BASIN VAKFINDA KOCAELİ'YE ÖNEMLİ GÖREV

Geçtiğimiz ay Afyonkarahisar’da olağan genel kurulu yapılan Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı’nın ilk yönetim kurulu toplantısı da Bursa’da yapıldı. Yapılan toplantıda, daha öncede Genel Başkanlık yapan Yılmaz Karaca, yönetim kurulu üyelerinin oyları ile yeniden Genel Başkanlığa seçildi.
Genel Başkan Yılmaz Karaca, yeni yönetim ile yeni yılda çok daha başarılı hizmetlere imza atacaklarını, yönetim kurulu toplantılarının her birinin farklı illerde yapılacağını ve vakfa önemli eserler kazandıracaklarını kaydetti.
Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfının yönetim kurulunun görev bölümü ise şu şekilde oluştu:
 
Yılmaz Karaca Genel Başkanlığa seçilirken, İbrahim Erdoğan Genel Başkan Vekilliğine, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsrafil Avcı Genel Sekreterliğe, Mersin Gazeteciler Cemiyetini temsilen Mehmet Işık Mali Sekreterliğe, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ile İzmir Gazeteciler Cemiyetini temsilen Kenan Çimen başkan yardımcılıklarına seçildi.
Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Aslan, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Eki ve Kayseri Gazeteciler Cemiyetini temsilen Veli Altınkaya ile Tokat Gazeteciler Cemiyetini temsilen Kemal Özdilek yönetim kurulu üyeleri olarak görevlendirildiler.
 
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol konu ile ilgili yaptığı açıklama da, " Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu olarak önemli çalışmalara imza attık. 3 yıldır Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyorum. Geçtiğimiz ay gerçekleşen kongre ile Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı kongresinde yönetim kuruluna seçildik. Genel Başkanımız Yılmaz Karaca ve yönetim kurulu üyelerimizin de desteği ile Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildik. Amacımız mesleğimiz adına önemli çalışmalara imza atmak. Başta cemiyet yönetim kurulumdaki iki dönemdir benimle birlikte görev yapan arkadaşlarım olmak üzere, üyelerimize, tüm kent dinamiklerine ve gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti olarak öncü olmaya devam edeceğiz" diyerek sözlerine son 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BASIN, VAKFINDA, KOCAELİ'YE, ÖNEMLİ, GÖREV,
Yorumlar
Haber Yazılımı