Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 12:22
 
BAŞKAN AYNACI ''GENÇLERİ PARTİMİZE DAVET EDİYORUZ''
İYİ Parti Gölcük İlçe Başkanı İsmail Aynacı 19 Mayıs Gençlik ve spor Bayramı dolayısı ile açıklama yaptı.
Siyaset Haberi
BAŞKAN AYNACI ''GENÇLERİ PARTİMİZE DAVET EDİYORUZ''

Başkan Aynacı “Balkan Savaşları’nın getirdiği yorgunluğu ve yıkımı atlatamadan gelen 1.Dünya Savaşı mağlubiyeti milletimizi bütünüyle yormuş, umutsuzluğa sevk etmiş ve yurdumuzu düşman işgaline maruz bırakmıştı. İşte böyle bir karanlığın, böyle bir umutsuzluğun içinde yola çıkan bir genç subay Türk milletini tarihinden aldığı şuurla yeniden ayağa kaldırmış ve tarihin yeniden yazılmasına liderlik etmişti. O genç subay Mustafa Kemal Atatürk, tarihi değiştiren o mücadelenin dönüm noktası ise 19 Mayıs 1919’da Samsun’a attığı ilk adımdı. Bu vesileyle yüz birinci yılını idrak ettiğimiz 19 Mayıs 1919’un ışığında milletimizin Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz. Gerek milli mücadelemizde, gerek terörle mücadelemizde o günlerden bugünlere vatanımız için şehit düşen gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz"dedi.

 

GENÇ İŞSİZLİK ORANI YÜKSEK

Başkan Aynacı "19 Mayıs gibi Türk tarihinin anlamlı bir gününün gençliğe hediye edilmesi oldukça manidardır. Atatürk gerek milli mücadele döneminde gerek cumhuriyeti kurduktan sonra ülkemizi yarınlara taşıyacağını bildiği gençliğe daima önem vermiş bir liderdir. Ancak bugün geldiğimiz nokta Türk gençliği açısından oldukça düşündürücü ve üzücüdür. 2020 Türkiye’sinde genç işsizliği oranı 30’lara yaklaşmış, üniversite mezunu gençlerimiz umutsuzluk ve işsizlik sarmalına terk edilmiş, birçok gencimiz sınavlarda aldığı yüksek puanlara rağmen mülakatlarda adaletsizliğe maruz kalmış, üniversite sınavına hazırlanan gençlerimizin sınav tarihleri ise turizm sektörünün beklentilerini karşılamak adına bir ileri bir geri tarihe alınmıştır. Böyle bir tarihin mirasçısı olan Türk gençliği, bu tabloyu asla hak etmemektedir. Siyaset yaparken ki en büyük gayemiz liyakatin ve adaletin hakim olduğu bir Türkiye’yi inşa ederek Türk gençliğine emanet etmektir.

 

GENÇLERİ PARTİMİZE DAVET EDİYORUZ

Başkan Aynacı "Yarınlarımızın teminatı olarak gördüğümüz genç kardeşlerimizi onlar adına verdiğimiz bu mücadeleye katkı sunmaya İYİ Parti saflarında siyasete davet ediyoruz. Bir gencin bize katacağı enerji, bir gencin bize vereceği fikir bizim için çok değerli. İYİ Türkiye’yi gençlerin vizyonu ve enerjisiyle kuracağız.Önümüzdeki Pazar günü ise Ramazan Bayramımızı kutlayacağız. Bayramımızın tüm İslam alemine hayırlar ve huzurlar, insanlığa sağlık ve afiyet getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyor. Milletimizin de bayramını kutluyorum. Bu sene bayramımız biraz buruk geçecek olsa da güzel yarınlarımız için buna da katlanacağız.

 

İYİ PARTİ AYDINLIK BİR TÜRKİYE İÇİN İNŞA EDİLDİ

Başkan Aynacı "Siyasi gündemdeki son gelişmelere bakacak olursak da son ayların yükselen partisi olan İYİ Partimize yönelik sistematik saldırılardaki artış herkesin dikkatini çekiyor. Kurulduğumuzdan itibaren AKP-MHP cephesinden gelen saldırılara HDP’li bazı isimlerin de eklenmesi değişik bir ittifak tablosunu ortaya çıkardı.  Biz bu tabloyu en son 23 Haziran 2019 İstanbul Seçimlerinde AKP+MHP+ İmralı üçgeni olarak görmüştük. Açılım sürecini canhıraş şekilde övdükleri ve bu  süreçteki ortakları olan HDP’yi meşrulaştırdıkları tivitleri dururken bazı kendini bilmezlerin de bu iftira kampanyasına katılarak partimizi ve liderimizi hedef almasını oldukça gülünç bulduk. Bu zor günlerde bizi güldürdükleri için kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ufak da bir hatırlatmada bulunalım kendilerinin mazisi 2002 ile sınırlı olduğu için geçmişi bilmemeleri normaldir ancak genel başkanımızın terörle mücadeledeki başarıları konusunda bir araştırma yapmalarını öneriyoruz.2017 yılında aydınlık bir  Türkiye’yi inşa etmek için kurulan İYİ’ler hareketini iftiralar ve hakaretler ile durduracaklarını sananlara şunu söylemek istiyoruz “GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, AYNACI, ''GENÇLERİ, PARTİMİZE, DAVET, EDİYORUZ'',
Yorumlar
Haber Yazılımı