Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 17:43
 
BAŞKAN DENETİMDE
Gölcük Belediyesi Halıdere merkezinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi önündeki alanda Kent Meydanı çalışmaları devam ediyor.
Gündem Haberi
BAŞKAN DENETİMDE

Gölcük Belediyesi Gölcük merkezindeki Anıtpark, Değirmendere Çınarlık Meydanı, Saray, Örcün, İhsaniye ve Yukarı Değirmendere’deki kent meydanlarının yenilenmesinin ardından şimdiden Halıdere Kent meydanı projesini hayata geçiriyor.
 1,250 m2 Alanı Kapsıyor

Halıdere merkezinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi önünde  yeşil alanların bulunacağı meydanda ağaçlar için otomatik sulama sistemi kuruluyor. Meydanın zemin kaplaması olarak doğal taşlardan granit ve bazalt plak taşlar kullanılıyor. Meydanın mimari yapısını destekleyen dekoratif aydınlatma elemanları ile aydınlatma işlemi gerçekleşiyor. Proje uygulama alanının 1,250 m2 olan kent meydanında peyzaj donatı elemanları, ahşap oturma birimleri, süs havuzu, dekoratif aydınlatma elemanları konacak olması nedeniyle hummalı çalışma yapılıyor. 

Daha Yaşanabilir Gölcük İçin Çalışmalarımız Devam Ediyor
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Halıdere eski belediye binamızı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi haline dönüşmesinden sonra buradaki hareketlilik arttı. Bizlerde Gölcük Belediyesi olarak vatandaşlarımızın taleplerine duyarsız kalmayarak buraya kent meydanı projesi oluşturduk ve çalışmalara zaman kaybetmeden başladık. Daha yaşanılabilir Gölcük için, çalışmaya, eksikleri gidermeye ve ilçemizi geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz. Bu anlamda göreve geldiğimiz günden itibaren ilçemizin öncelikli eksikliklerini giderme anlamında yoğun çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Halıdere Kent Meydanı için düğmeye bastık. Çalışmalar hızlı bir tempoyla sürüyor  ve çok kısa bir süre içerisinde ilçemiz yeni bir kent meydanına daha kavuşacak. Şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, DENETİMDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı