yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
07 Ağustos 2017 - Pazartesi 09:01
 
BAŞKAN ELLİBEŞ İLE GÖLCÜK BÜYÜK PROJELER GERÇEKLEŞTİRİYOR
Tarihsel geçmişi, Donanma ve Tersane Komutanlıklarını bünyesinde bulundurması, Körfez’in en mutena bölgesinde yer alması ,yeşili, turizmi ve sahilleriyle Gölcük büyük teveccüh ve ilgi görüyor.
Gölcük Haberi
BAŞKAN  ELLİBEŞ  İLE  GÖLCÜK  BÜYÜK  PROJELER  GERÇEKLEŞTİRİYOR

Aynı zamanda Gölcük Belediye Başkanı Mehmet ELLİBEŞ’in belediyecilikteki bilgi birikim ve tecrübeleriyle her alanda gelişen ve büyüyen, dikkatleri üzerinde toplayan bir şehir haline geldi.

TERMAL  ŞEHİR

Yazlık bölgesinde bulunan tarihi Ilıca, yapılan tesis ile vatandaşların ve tüm bölgenin ilgi odağı olmaya devam ediyor. Tarihi 2.’nci yüzyıla dayanan Ilıca, birçok derde deva suyu ile insanlarımızın uğrak yeri haline geldi. Bünyesinde, bay bayan termal havuzlar, Türk hamamı, sauna ve buhar odası ve dinlenme mekanlarını barındıran tesisler her gün halkımıza hizmet sunuyor.

3  BÖLGEDE  KENTSEL  DÖNÜŞÜM

Başkan ELLİBEŞ kentsel dönüşüme de büyük önem veriyor. Bu amaçla Gölcük’te 3 bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları başladı ve devam ediyor. Artık şehrin içerisinde kalmış bulunan Gölcük sanayii, Hisareyn bölgesinde yeni yerinde yapılmaya başlandı. Modern ve son teknoloji ile yapılmakta olan sanayii sitesi Gölcük’ün ve bölgenin en işlevsel sanayii sitesi olacak.

Yine depremden sonra afete maruz bölge ilan edilmiş Denizevler, Sivritepe mevkiinde yapımına başlanan konutlar ile sağlıklı, modern bir dönüşüme kavuşmuş olacak.

Gölcük’ün merkezinde yapılacak kentsel dönüşümünde çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor Kocaeli’nin en kapsamlı kentsel dönüşümünü başlattıklarını söyleyen ELLİBEŞ, Gölcük ilçemiz her yönüyle örnek gösterilecek bir konuma geliyor. Bu amaçla şehrimizin yapısal yenilenmesini de hızla gerçekleştiriyoruz, dedi.

ERİKLİTEPE  TABİAT  PARKI

Gölcük merkeze 17 km. mesafede Beylik Köyüne sınır olan 600 dönümlük Erikli Düzü Yaylası’nda tabiat parkı yapımı büyük bir hızla devam ediyor. Bünyesinde bungalov tipi evler, yürüyüş parkurları, çadır kamp alanları, macera parkı, yemek yeme, çay içme mekanları gibi fonksiyonları barındıracak tabiat parkı, bölgemizin ve bölge dışından gelecek doğa severlerin uğrak yerlerinden biri olacak. Doğa turizminin önemli merkezlerinden biri olacak tabiat parkının Ekim ayında tamamlanması bekleniyor.

DEĞİRMENDERE  YALI  MAHALLESİ  RESTORASYONU

Değirmendere Yalı Mahallesinde bulunan 12 adet tescilli bina ve 1 adet tescilli caminin bulunduğu Yalı Mahallesi restorasyonu tamamlanmak üzere. Gölcük Belediyesi’nin tarih koridoru projesi kapsamında başlattığı restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla Değirmendere Yalı Mahallesi tekrar hayat bulacak. Butik otel, otantik bahçeler, restoran ,çay bahçesi, sergi salonları ve sanat eserlerinin sergileneceği mekanlar olarak işlevlendirilecek tarihi evler, geçmişten günümüze bir köprü vazifesi görecek . Gölcük’ün turizmine de büyük bir katkı sağlayacak.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, , ELLİBEŞ, , İLE, , GÖLCÜK, , BÜYÜK, , PROJELER, , GERÇEKLEŞTİRİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı