Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 15:43
 
BAŞKAN SEYMEN ''BELEDİYEMİZ DOĞRU İŞLER YAPIYOR''
AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, yaz etkinliklerinden vatandaşların çok memnun olduğunu belirtti
Siyaset Haberi
BAŞKAN SEYMEN ''BELEDİYEMİZ DOĞRU İŞLER YAPIYOR''

 AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, parti çalışmaları, ekonomik süreç, ilçemizde yapılan festivaller gibi çeşitli konularda dün bazı açıklamalar yaptı. Başkan Seymen, ilk olarak yaptığı açıklamada, “Sonuç itibariyle ilçe başkanı, AK Parti’nin ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, görev yaptığı ilçede bir vekilidir. Biz belediye başkanımız ile çok uyumlu çalışıyoruz. Fikir alışverişi yapıyor ve sürekli görüşüyoruz. Kendisi de sağ olsun bizim görüşlerimizi, halkımızın fikirlerini sürekli alıyor. Belediye başkanımızla aramızda güzel bir uyum söz konusu. Bu uyum sokağa da yansıyor. Teşkilatımız da biz de kendisinden çok memnunuz. Hiçbir sorun veya sıkıntımız söz konusu değil” dedi.

KONGRE SÜRECİ 2020’Yİ BULUR
Partilerindeki kongre süreci hakkında konuşan Başkan Seymen, “Kongre süreçleri ile ilgili olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kongrelerin öne alınacağını, önce beldelerde, sonra ilçelerde, en son olarak da illerde kongrelerin yapılacağını belirtti. Bu süreç 2020’nin başlarını bulur diye düşünüyorum. Belirli bir periyotta da bu süreç devam eder. Bizim için önemli olan, koltuk veya makam değil, bayrağı en üste taşıyacak kişinin, kadronun, yönetimin işbaşında olmasıdır. Onun için de bu süreci iyi bir şekilde geçireceğimizi düşünüyorum. Takvim açıklandıktan sonra kongrelerin yapılma süreci de başlamış olacak” dedi.

HALKIMIZIN ÇOK YOĞUN BİR TEVECCÜHÜ VAR
İlçemizde yapılan festival ve şenliklere değinen Başkan Seymen, “Festivaller, Halıdere’de kiraz festivali ile başladı. İhsaniye Bahar Şenliği, Yazlık Kadırga Şenliği, akabinde Değirmendere Fındık Festivali yapıldı. Biz burada şunu gördük: Halkımızın çok yoğun bir teveccühü var. Katılım ve yoğunluk noktasında en üst seviyelere ulaştığımızı görüyorum. Kadırga’da 35-40 bin kişiden bahsediliyor. Değirmendere’de de polis kayıtlarına göre 15-20 bin kişinin konserlere katıldığı belirtildi. Demek ki belediyemiz doğru işler yapıyor. Sosyal, kültürel ve sanatsal anlamda da Gölcük olarak farkını ortaya koyuyor. Geleneksel hale gelen uluslararası ve ulusal fotoğraf yarışmaları, ahşap heykel sempozyumu da Gölcük’ümüze değer katıyor. Bu tür etkinliklerle ilçemizin adı duyurulmaya devam edilecektir” dedi.

KISA ZAMANDA SOKAĞA YANSIYACAK
Başkan Seymen, açıklamasının devamında ekonomiye değinerek “Merkez Bankası’nın faizleri 425 baz puan indirmesi ile beraber yüzde 24 olan faizlerin yüzde 19,75’e çekilmesi ve hükümetimizin aldığı kararla ev kredisi faizlerinin yüzde 0,99 olmasının, inşaat piyasasına ve ekonomimize olumlu yansıyacağını düşünüyorum. Enflasyonun ve dövizin düştüğünü, borsanın yükseldiğini görüyoruz. Bu durumun sokağa da en kısa zamanda yansıyacağını, bir hareketlenmenin olacağını düşünüyorum. Bu, Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve halkımızın feraseti ile olan bir durum. Safları sık tuttuk, zor günlerde dayanışmayı elden bırakmadık” dedi.

DİĞER PARTİLER, YANIMIZA YAKLAŞAMIYOR
Parti çalışmalarından bahseden Başkan Seymen, “Kadın ve gençlik kollarımızla birlikte ana kadememiz ve tüm teşkilatımız, elinden gelenin fazlasını yaparak vatandaşımızın hem iyi hem de kötü gününde yanında olmaya çalışıyor. Bizi seçim sürecinde yakalamaya çalışan diğer partiler, şu an yanımıza dahi yaklaşamıyor. Kurulduğumuz günden bu yana vatandaşımızın yanındayız ve onlarla iç içeyiz. Vatandaşımızın derdiyle dertleniyoruz. Onlarla her zaman beraber olmaktan da büyük mutluluk duyuyoruz. Bu anlamda onlarla her zaman yan yana olacağımızı da belirtmek isterim” dedi.

DÖNÜŞÜMDE PROJE ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR
Son olarak ilçemizdeki kentsel dönüşüm projesi hakkında konuşan Başkan Seymen, “Kentsel dönüşüm projesini Türkiye’de uygulayan ender belediyelerden biriyiz. Sivritepe konutları bu ay içerisinde teslim edilecek. Sanayi sitesi dönüşüm projesinden biriydi ve yeni yerine taşındı. Orada da sanayi esnafımızı eski dükkanlardan kurtarıp modern dükkanlara kavuşturduğumuz için Gölcük Belediyesi adına mutluluğumuzu belirtmek istiyoruz. Hepimizin bildiği gibi üçüncü ve dördüncü ayağı; Merkez Mahallesi’nde Amiral Sağlam Caddesi, Aydınbey Deresi’nin üstü ve altı TOKİ ve Belediye Başkanımızın gayreti ile yapılmaya çalışılıyor. Proje çalışması devam etmekte. TOKİ ile bu projeyi önümüzdeki dönemde hayata geçireceğimizi belirtmek istiyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, SEYMEN, ''BELEDİYEMİZ, DOĞRU, İŞLER, YAPIYOR'',
Yorumlar
Haber Yazılımı