yuvacıksu 700 - 100
Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 19:13
 
BAŞKAN TELEFONUNU NEDEN AÇMIYOR?
İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman il binasında düzenlediği ilk basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin pankartlarını indirmesinin sinir bozucu olduğunu belirterek “Karaosmanoğlu telefonlarıma çıkmadı” dedi.
Siyaset Haberi
BAŞKAN TELEFONUNU NEDEN AÇMIYOR?

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman il binasında düzenlediği ilk basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kaman, il binasının açılışı ile ilgili Meral Akşener pankartlarına neden izin verilmediği ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu aradığını ve fakat Karaosmanoğlu’nun telefonlarına çıkmadığını ifade etti.

İSTEDİĞİMİZ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİ

Kaman yaptığı açıklamalarda, “İl binasında düzenlediğimiz ilk basın toplantısı bizim açımızdan bir ilke imza atıyorsunuz. Gündemden bahsedersek geçtiğimiz Cumartesi günü genel başkanımız Meral Akşener’in ve 5-6 bin partilimizin katılımıyla şenlik içerisinde açılışımızı gerçekleştirdik. Açılışımız arzuladığımız bir şekilde gerçekleştirildi. Hem basının ilgisi hem vatandaşlarımızın ilgisi yüksekti. Ayrıca Gündoğdu, Derince ve Körfez’de ki programlarımızda istediğimiz şekilde gerçekleştirildi” ifadelerinde bulundu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Konuşmalarına devam eden Kaman, “Bu toplantılarda ve açılışlarda idari anlamda Kocaeli Valimiz Hüseyin Aksoy ve ilçe kaymakamlarımız, emniyet personelimize organizasyon günü sağladıkları desteklerden dolayı teşekkürü partim adına bir borç bilirim. Yine o gün programlarımıza katılan Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül ve Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik’e teşekkürlerimi şükranlarımı bir borç olarak bildiğimi söylemek isterim” dedi.

8 BİN TL CEZA KESECEKLERMİŞ

Meral Akşener’in katılımıyla gerçekleşen il binası açılışı öncesi pankartların indirilmesi konusuna değinen Kaman, “Organizasyonumuz başlangıçta belediye araçlarının afişlerimizi indirmesi nedeniyle canımı bir miktar sıkmakla birlikte daha sonra kalabalığın coşkulu olması morallerimizi düzeltmiştir. Belediye araçlarının bizim afişlerimizi AKP’nin hali hazırda afişleri dururken indirmesi bizi hayli üzmüştür. Tüm vatandaşlardan eşit şekilde vergi alan belediyelerimizin iş siyasi rekabete döndüğü zaman yanlı davranması bizi bir hayli üzmüştür. Yapılanları siyasi teamüller açısından uygun bulmuyoruz. Kulağımıza gelen bir meblağ var 8 bin lira ceza yazılacağı şeklinde eğer bu ceza gerçekten uygulanırsa hukuki yollara da başvuracağımızı söylemek isterim” ifadelerinde bulundu.

KARAOSMANOĞLU TELEFONLARIMA ÇIKMADI

Konuşmalarına devam eden Kaman, “Biz gerek valiliğe gerek Büyükşehir Belediyesi’ne gerekse İzmit Belediyesi’ne toplantı öncesi resmi başvurularımızı yapmıştık. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin zabıta daire başkanı il binamızın açılışından bir gün önce bizzat beni telefonla arayarak bu afişlerin asılmasına izin verilmeyeceğini belirtmiştir. Bende kendilerine neden izin verilmeyeceğini yazılı olarak belirtmesini istediğimde bunu yapamayacaklarını belirttiler. Bende belediye başkanı Karaosmanoğlu’nu aradım. Kendisini aradığımda önce müsaitim dedi. Ardından konuyu açınca müsait olmadığını söyledi. Daha sonra ertesi gün aradım telefonlarımı açmadı. Özel kalemlerini aradım bana yine cevap verilmedi. Son aradığımda özel kalemine bizi hukuksuz iş yapıyormuş pozisyonuna düşürmeyin dedim. Nihayetinde afişler asıldı. Ertesi gün ise afişler ekipler tarafından indirildi. AKP’nin afişleri belediye araçlarıyla asılıyor İYİ Parti pankartları belediyenin araçlarıyla indirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama bekliyorum” ifadelerinde bulundu.

KATILMAK İÇİN GİRİŞİMİM OLMAZ

İl başkanları masasına katılım durumu sorulan Kaman, “Katılmak için bir girişimim olmaz. Davet olmayan bir yere gitmem. Eğer il başkanları masasıyla ilgili davet gelirse yönetimimizle görüşürüz. Ona göre bir karar veririz. Fakat il başkanları masası için vatanseverler bir tarafta diğerleri başka tarafta diye sözlerde de duydum. Biz vatanseveriz bunu bilsinler” şeklinde konuştu.

KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

Kongre süreciyle ilgili konuşan Kaman, “Bu hafta sonu kongre sürecimiz başlıyor. 2 ay içerisinde 12 ilçe ve il başkanlığı yönetimlerini belirledik. İl binamız ve ilçe binalarımız tamamlandı. Önümüzde ki hafta sonu ilçe kongrelerimizin hepsini tamamlayacağız. Dolasıyla çok ciddi bir çalışma gerçekleştirdik. İlk etapta içe yönelik çalışmalarımız oldu. Bundan sonra dışa yönelik çalışmalarımız başlayacak. İlçe kongremizler bu hafta sonu tamamlanacak. İl kongremiz ise Mart ayında gerçekleşecek. Olağanüstü kongremiz ise Nisan ayında gerçekleştirilecek” dedi.

SURİYELİLERE ARABADA VERSİNLER

Kaman son olarak, “Var olan iktidarın Suriyelilere ev dağıtacağı şeklinde bir durum söz konusu. Biz İYİ Parti olarak Suriyelilere böyle karşılıksız bedelsiz ev verilmesinin uygun olmadığını düşünüyoruz. Bunun amacının rant ekonomisi olduğunu düşünüyoruz. İnşaat yapılan yatırımların devam etmesi düşüncesinde olduklarını düşünüyoruz. Biz bunu yerine fabrikaların yapılmasını istiyoruz. Bu konuda ısrarlılarsa evin yanında sıfır kilometre arabada versinler. Yapacaklarsa tam yapsınlar” diyerek sözlerini sonladırdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, TELEFONUNU, NEDEN, AÇMIYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı