Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 18:06 Bu haber 16508 kez okundu
 
BAŞSAVCI HABİB KORKMAZ RESMEN GÖREVE BAŞLADI
HSK’nın son yayınlanan kararnamesi ile resmen göreve başlayan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz görev süreci boyunca hak ve adaletten ayrılmayacağını vurgulayarak, “Devletimizin ve milletimizin beklediği adaleti arkadaşlarımızla beraber özverili bir şekilde yerine getireceğiz” dedi
Kocaeli Haberi
BAŞSAVCI HABİB KORKMAZ RESMEN GÖREVE BAŞLADI

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi’nin 2018 yılı Ana Kararnameleriyle 3 bin 19'u adli, 301'i idari yargıda görevli 3 bin 320 hakim ve savcının görev yeri değiştirilmişti. Kararname ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı’na atanmış ve Kurt‘un yerine ise Elazığ Cumhuriyet Başsavcı Habib Korkmaz gelmişti. Korkmaz, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı görevine bugün itibariyle resmen başladı.

UYUMLU BİR ŞEKİLDE ÇALIŞACAĞIZ
Görevinin ilk günü açıklamalarda bulunan Başsavcı Korkmaz, “Bugün vazifemize başladık. Bize tebliğ edilen emaneti inşallah en güzel şekilde bizden sonraki arkadaşa teslim etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Devletimizin ve milletimizin bizden beklediği adaleti en güzel şekilde arkadaşlarımızla beraber özverili bir şekilde yerine getireceğiz. Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, basın mensuplarıyla ve devlet kurumları ile uyumlu bir şekilde çalışacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞSAVCI, HABİB, KORKMAZ, RESMEN, GÖREVE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı