Haber Detayı
26 Mart 2015 - Perşembe 20:34
 
BAT" ENGELLİLER ADINA DERGİ SATANLARA İTİBAR ETMEYİN"
Engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Bat insanların manevi duygularını sömüren, engellilere yardım toplamak için cadde ve sokaklarda dergi satanlara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.
Gölcük Haberi
BAT

Engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Bat ilçemizde sayıları günden güne çoğalan kitap, dergi satıcılarının arttığını ifade ederek vatandaşı uyardı. Bat "İnsanların manevi duygularını sömüren ve engelliler için kitapçık, dergi sattıklarını iddia eden kişilere itibar etmeyin. Bazı dernek adı altında satış yapılıyor ve bu paraların nereye gittiği bilinmiyor. Hiç bir kurum zaten sokakta dergi satarak bağış toplamaz. Bazı derneklerin isimlerini kullanarak ve bayanların kibar davranışlarını, fiziki görünümlerini kullanarak insanları kandıran bu insanların cezalandırılması gerekir" dedi. 
"KÖTÜ  NİYETLİ İNSANLARA KANMAYIN"
Bat açıklamasının devamında bu tür kişilerle karşılaştığınızda hemen polis yada zabıtaya şikayet edilmesi gerektiğini söyledi. Bat "Bu tür kişilere izin belgelerini sorun. Gölcük'te böyle bir satış yapabilmek için Gölcük Kaymakamlığından ve dernekten izin belgesi almaları gerekiyor. Bu izin belgesi olmayan kişiler kesinlikle satış yapamaz. Zaten derneklerin bir yetki belgesi vardır. Bu yetki sadece üç kişide olur. Bunun haricinde ki kişiler zaten satış yapamaz yada bağış alamaz. İnsanlarımız çok bağış yapmak istiyorsa derneğimize gelsinler. Biz bağışı para olarak almıyoruz. Engellilerimize iş istiyoruz yada tekerlekli sandalye alın diyoruz" dedi. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Engellilerle, Yardımlaşma, Dayanışma, Derneği, Başkanı, Hasan, Bat, insanların,
Yorumlar
Haber Yazılımı