Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 17:51
 
BEBEK DOSTU HASTANE OLMAYA DEVAM
Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi “Ulusal Bebek Dostu Hastane Değerlendirme Ekibi” tarafından değerlendirmeden geçti.
Sağlık Haberi
BEBEK DOSTU HASTANE OLMAYA DEVAM

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nin 2004 yılından bu yana sahip olduğu “Bebek Dostu Hastane” unvanı yenilendi. 1991 yılında UNİCEF ve WHO bünyesinde başlatılan bebek dostu hastaneler programı çerçevesinde 2004’te bebek dostu hastane unvanını alan Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi bu unvanını yapılan denetimler sonucu bir kez daha yeniledi.
Yenilenen tıbbi cihazları ile “Bebek Dostu Hastane” olarak değerlendirme geçiren Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Anne sütü, Bebek Dostu Sorumlusu Melek Kılıç ve Gazi Üniversitesi Yenidoğan Bölüm Sorumlusu Prof. Dr. Canan Türkyılmaz tarafından, Doğumhane, Çocuk ve Kadın Doğum Polikliniği, Yeni Doğan Yoğunbakım Ünitesi, Bebek Emzirme Odası, Gebe Okulu ve Anne Oteli gibi bölümleri ziyaret ederek kriterlere uygunluğu değerlendirildi. 
Hastane Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan; “Değerlendirme ekibine ve Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi çalışanlarımıza katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunarım." dedi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEBEK, DOSTU, HASTANE, OLMAYA, DEVAM,
Yorumlar
Haber Yazılımı