Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 13:00
 
BEBEKLER AÇ KALMASIN
Kilis Valiliğinin yazılı talebi üzerine Gölcük Kaymakamlığı ve Gölcük Milli Müdürlüğünce Bebekler Aç Kalmasın kampanyasında Gölcük’teki okullarda toplanan 10 bin kutu bebek maması tıra yüklenerek bu gün dualarla tır uğurlandı.
Yaşam Haberi
BEBEKLER AÇ KALMASIN

Kilis Valiliğinin talebi üzerine Gölcük Kaymakamlığı ve Gölcük Milli Eğitim Müdürlüğünce Bebekler Aç Kalmasın sloganı kampanyası başlattı. Başlatılan slogan sonucunda Gölcük’teki tüm okullardan toplam 70 bin lira yardım toplandı. Toplanan yardımlarla 10 bin kutu bebek maması alınarak yardım tırına yüklendi.

Tırı ülkemizin kontrolünde olan AFRİN, EZEZ ve EL- BAB bölgelerinki kamplarda yaşayan bebeklere ulaştırmak üzere Gölcük Anıtpark’ta yardım Tırı uğurlama töreni düzenledi. Düzenlenen törene Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Müftüsü İlyas Öztel okul öğretmenleri, okul müdürleri ve okul velileri katılım sağladılar.

BEBEKLER AÇ KALMASIN

Törende konuşan Kaymakam Mustafa Altın; “öncelikle bu yardımları yapan her kesten Allah razı olsun hepimizin bilindiği gibi bu gün sınır komşumuzda bir dram yaşanıyor. Özellikle bebeklerin aç kalmamaları için toplanan bu yardımları buradan gönderiyoruz. İnşallah bundan sonra huzurlu ve mutlu olacaklar. Hepsinin huzur içerisinde yaşamalarını Allahtan dilerim” dedi.

 

TALEP KARŞISINDA HAREKETE GEÇTİK

Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu; “bu gün orda insanların yaşadığı ortamı ve şartları hayal etmekten zorlanıyorum. Bize bu talep geldiğinde biz arkadaşlarımızla birlikte istişare yaptık. Yine Gölcük’te çevremizle istişare ettik. Kaymakamlığımızda bize destek vererek, biz okullarımızdan sırf tek ürün olarak çocuklara mama çalışmayı yaptık. Yaklaşık olarak 10 bin paket Çocuk Maması 70 bin liraya tekabül eden yardım topladık. Bu gün bu yardımı yerine ulaşması için yardım tırımızı dualarla uğurlayacağız” dedi.

Kur-an-ı kerim tilaveti ardından Gölcük Müftüsü İlyas Öztel yaptığı duadan sonra yardım tırı Gölcük’ten törenle uğurlandı.

 

Fahri Haner   

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEBEKLER, AÇ, KALMASIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı