Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 16:58
 
BEKİR ÇANAKÇI GÜVEN TAZELEDİ
Gölcük'te hizmet veren Gölcük Ziraat odası 5. Olağan genel kurulunda mevcut başkan tek liste ile seçime girerek güven tazeledi.
Gündem Haberi
BEKİR ÇANAKÇI GÜVEN TAZELEDİ

Gölcük'te hizmet veren Gölcük Ziraat Odası 5. Olağan genel kurulunu Gölcük Belediyesi Sanat Galerisin toplantı salonunda gerçekleşti. Gerçekleşen olağan genel kurula AK Parti Gölcük ilçe Başkanı Çetin Seymen, AK Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı Av. Ali Yıldırım Sezer, CHP Gölcük ilçe Başkanı Fikret Gürel, CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri, Saadet Partisi ilçe Başkanı Yaşar İsmail Yıldız, Saadet Partisi Gölcük Belediye Başkan Adayı Nihat Yıldız, Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, Gölcük Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, Gölcük Emekliler Derneği Başkanı Ali Osman Kılıç ve çok sayıda davetliler katılım sağladı.

Kongrede oylama öncesinde konuşan Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı; “Değerli arkadaşlar çiftçiler olarak geçmiş yılları arıyoruz. Çünkü çok zor günler geçiriyoruz. Girdi fiyatları her yıl büyük oranda artış sağlanmaktadır. Uzunca bir süredir istikrar yakalayamamaktayız. Meyvecilik, sebzecilik, hayvancılık ve tarımın tüm kesimleri zarar etmektedir. İlaç fiyatları 2016 ile 2018 yılları arasında yüzde 60 a yükselmektedir. Üreticilerimiz tüm bu zor koşullara dayandıkları halde, emeklerinin karşılığı hiçbir şekilde alamıyorlar. Bahçede, tarlada toptan olarak satılan ürünler, pazarlarda ve özellikle marketlerde 4- 5 katına satılmaktadır. Hala bin bir emekle üretmeye çalışanlar ve tüketiciler bu sistemden en çok zarar görenlerdir. Besi hayvancılığı yapan üreticilerimiz de diğer çiftçilerimiz gibi zor durumdalar” dedi. 

Bu konuşmaların ardından Gölcük Belediye Başkan Adayları sırayla söz alarak konuştular. Saadet Partisi Gölcük Belediye Başkan adayı Nihat Yıldız; “Dünya Tarihinde üretimde 7 ülkede biri olan ülkemiz son yıllarda üretimden uzaklaştırıldık. Tarım ürünlerinin üretimi artması için hükümetlerimiz tarafından destek verilmesi ve çiftçimizin eli güçlenmelidir” dedi.

CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı İsmet İşeri; “Tarımsal üretiminin tamamen yok edilmesi yolundadır. Eskiden Türkiye kendi üretiminde 7 ülkeden biriydi. Bu günlere gelindiğinde üretim düşürüldü ve dışardan saman bile ithal ediyoruz. Bu konuda tüm yerel yönetimler olarak çiftçilerimize destek olunmalı. Aksi taktirde üretim olmayan yerde açlık olur” dedi.

AK Parti Gölcük Belediye Başkan adayı Av. Yıldırım Sezer; “dünyaya baktığımızda sanayileşmiş büyük ülkelerin aynı zamanda tarım alanlarında dünyada söz sahibi olduklarını ve dünyanın tarım alanında önde gelen ülkeleri görmekteyiz. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri pamuk, pirinç, mısır üretimlerinde nerdeyse yüzde 60 lara varan üretimi ile dünyadaki en ileri tarım üreticilerden birisidir. Keza Hollanda küçük bir arazi olmasına mükemmel bir tarım üreticisidir. Dolayısı ile tarım alanında ve sanayide kesinlikle ilerlememiz gerekmektedir” dedi
 
 Bu konuşmaların ardından sonra odanın faaliyet ve gelir gider bilançosu okunarak üyelerin oylarına sunuldu. Faaliyet raporu ve gelir gider raporu oy birliği ile kabul edildi. Ardından divan başkanı Mustafa Cintaş tarafından okunan yönetim kurulu yeni listeden başka liste çıkmayınca, Gölcük ilçe seçim kurulu görevlileri tarafından seçim sandığı kuruldu. Sandıkta toplam 49 kişi oy kullanarak ve tek liste olan mevcut başkan Bekir Çanakçı tekrar güven kazanarak Gölcük Ziraat odası başkanı seçildi

Fahri Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEKİR, ÇANAKÇI, GÜVEN, TAZELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı