İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
22 Temmuz 2019 - Pazartesi 18:15
 
BİR EBRU GİBİSİN GÖLCÜK
1988 yılından beri düzenlenen Geleneksel "Gölcük Belediyesi Yazlık Kadırga Yayla Şenlikleri" bu yılda vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.
Kültür Haberi
BİR EBRU GİBİSİN GÖLCÜK

Birbirinden değerli yöresel sanatçıların sahne aldığı şenliklerde vatandaşlar horona doydu. Bu yıl 19- 21Temmuz tarihileri arasında gerçekleştirilen Gölcük Belediyesi Yazlık Kadırga Şenlikleri vatandaşların yoğun ilgi ve katılımıyla sona erdi.

Şenliklere Kocaeli Milletvekilleri Av. Emine Zeybek, Sami Çakır, Cemil Yaman,  Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Ak Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Hemşeri dernekleri başkan ve yönetimleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN SEZER STANDLARI GEZDİ

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer şenlik programının ilk gününde Şenlik alanında yaptığı ziyaretlerde Vatandaşlar tarafından gösterilen ilgiye ve Stand açan esnaflara katılımdan dolayı teşekkür etti.

BİR EBRU GİBİSİN GÖLCÜK

Şenliğin ikinci gününde açılış konuşmasını yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer şenliğe katılan herkese teşekkür edip iyi eğlenceler temennisinde bulundu. Başkan Sezer konuşmasının devamında “ Bu akşam burada müthiş bir birliktelik var. Seçim zamanı Yazlık Kadırgadan çekilmiş bir fotoğrafın üzerine “Bir Ebru Gibisin Gölcük” diye yazmıştık. Gerçekten, Gölcük Türkiye’nin her tarafından gelen hemşehrilerimiz, bizim geleneksel sanatımız olan ebruda olduğu gibi, renklerin birbirine kaynaşması ama asla birbirinden ayrılmaması, bölünmemesini sağlayan bir ebruyu oluşturuyorlar. Bu akşam bu ebrunun renklerinden birini görüyoruz. Buraya katılarak renk kattığınız için her birinize çok teşekkür ediyor, iyi eğlenceler diliyorum.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak bir konuşma yaparak, “Yurdumuzun her köşesi bir cennet. Özellikle burada Karadenizli hemşehrilerimizin olduğunu biliyorum. Bende Karadeniz evladıyım. Rabbim aramızdaki muhabbeti, sevgiyi, saygıyı, coşkuyu daim etsin inşallah. Başta Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer olmak üzere, emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

BU KÜLTÜRÜ GELECEK NESİLLERE AKTARALIM

Sonrasında konuşma yapan Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak “Sizlerle birlikte burada olmaktan çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. İnsanlar birlikte huzur içerisinde yaşaması için bazı önemli değerlerimiz, ortak hayallerimiz, kültürlerimiz, hedeflerimiz vardır. Görüyorum ki siz bunları çok yıllar öncesinde benimsemiş ve özümsemiş, bir topluluksunuz. Bu yüzden sizleri kutluyorum. Bu güzel değerlerinizi, kültürünüz hiç bir zaman unutmayın ve gelecek nesillere bunları aktarın. Aktarın ki onlarda sizin gibi bu kültür ve mirası bir sonraki nesillere aktarsın. Bu şenliklerde emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve herkese iyi eğlenceler diliyorum.

SİZLERLE BURADA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

Son olarak konuşma yapan Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek konuşmasında “Gölcük’ün, Karadeniz’in güzel insanları hoş geldiniz. Bugün burada sizlerle burada olmaktan çok mutluyum. Bende sizlerden biriyim. Aslen Ofluyum. Ama tabi ki hepimiz Kocaeliliyiz. Dün itibari ile meclisimizi tatile soktuk. Önemli kanunlar çıkarttık. Özellikle gençlerimizin memnun olacağı askere alma kanunu yürürlüğe koyduk. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere selamını getirdim. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin. Herkese iyi eğlenceler diliyorum.

VATANDAŞLAR HORONA DOYDU

Şenliklerin ikinci gününde Yerel Sanatçılar söyledikleri türkülerle, Şenliğe gelen Vatandaşları hem eğlendirirken hem de keyifli bir gün geçirmelerini sağladılar.  En güzel türküleriyle Kadırgaya renk katarken, Vatandaşlarda alkışlarla beğenilerini ortaya koydular.

ZEYNEP BAŞKAN KONSERİ

Son olarak sahneye çıkan ünlü şarkıcı Zeynep Başkan müthiş sahne performansı ile izleyicilere eğlenceli dakikalar yaşattı. Konser sonunda Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer muhteşem bir havai fişek gösterisi eşliğinde Zeynep Başkan’a çiçek takdiminde bulunarak katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Sahne alan yöresel sanatçılar ile Sanatçı Zeynep Başkan şenliğe katılan Vatandaşları söyledikleri türkülerle coşturup, eğlendirirken vatandaşların horon tepmeleri renkli görüntülerin yaşanmasına ve güzel bir akşam geçirmelerine etken oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİR, EBRU, GİBİSİN, GÖLCÜK,
Yorumlar
Haber Yazılımı