Haber Detayı
19 Ağustos 2013 - Pazartesi 13:03
 
Bostanoğlu’ndan Vali Topaca’ya veda ziyareti
Donanma Komutanı Koramiral Bülent Bostanoğlu, Kocaeli’de veda ziyaretlerine devam ediyor.
Gündem Haberi
Bostanoğlu’ndan Vali Topaca’ya veda ziyareti

Yüksek Askeri Şura kararıyla Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na atanan ve 30 Ağustos tarihi itibariyle Oramiralliğe terfi edecek olan Donanma Komutanı Koramiral Bülent Bostanoğlu, Kocaeli’de veda ziyaretlerine devam ediyor.

Önümüzdeki günlerde, emekliye ayrılacak Oramiral Emin Murat Bilgel’den Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevini devralacak olan Koramiral Bülent Bostanoğlu, dün Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti. Vali Topaca, Donanma Komutanı Koramiral Bülent Bostanoğlu’nu polis merasim mangası ile Kocaeli Valiliği binası girişinde törenle karşıladı. Karşılama töreninde, Kocaeli Vali Yardımcıları da hazır bulundu. Görüşme, basına kapalı gerçekleştirilirken; herhangi bir açıklama da yapılmadı.

NUSRET GÜNER İSTİFA ETMİŞTİ

30 Ağustos’ta Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na atanması beklenen Oramiral Nusret Güner, Donanma Komutanlığı görevinden istifa etmiş, emekliliğini istemişti. Bu istifayla birlikte Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda Kuvvet Komutanı Emin Murat Bilgel dışında Oramiral kalmadığından, Koramiral rütbesindeki Bülent Bostanoğlu Donanma Komutanlığı’na atanmıştı. Komuta kademesindeki Oramiral eksikliğinden, süresini tamamlamadan 30 Ağustos tarihinden geçerli olmak üzere son YAŞ toplantısında Oramiral rütbesi verilen Koramiral Bülent Bostanoğlu, yine aynı tarihten geçerli olmak üzere Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na atanmıştı.

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: , Donanma, Komutanı, Koramiral, Bülent, Bostanoğlu, Kocaeli’de, veda, ziyaretler
Yorumlar
Haber Yazılımı