Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 17:17
 
BU YIL BALIK AZ FİYATLAR YÜKSEK
Balıkların denizde az çıkmasından dolayı balık fiyatları yükselişe geçiyor. Kimi balıklar hiç yokken kimi balıklar ise azalıyor. Bundan dolayı fiyatlar yükselişe geçiyor.
Ekonomi Haberi
BU YIL BALIK AZ FİYATLAR YÜKSEK

Bol balığın olması için denizden balıkların çoğalması gerekir. Fakat bu dönemlerde nedense denizden palamut hiç gelmezken, çinakopta sıkıntılar aşırı olarak başladı. Bu gün tezgahta iri hamsi balığı 30 lira iken az ufağı ise 20 lira oldu. Deniz Levreği kilosu 70 liraya yükseldi. 

ÇİNEKOP SIKINTILI
Karadeniz kardeşler Balık Resteorant sahiplerinden Mehmet Ali Kurtuluş; “tezgahımızda palamut hariç ve Çinakopta sıkıntılı bu iki balıktan hariç diğer balık ürünlerimiz bol. Aslında fiyatlar normaldir. Balıkların fiyatlarının artması veya düşmesi denize bağlıdır. Denizden balık fazla çıkarsa balık ucuzlar. Ac çıkarsa fiyatları artar. Şu anda palamut hiç yok. Çinakopta ise sıkıntı başladı. İnşalah bu sıkıntılı olarak devam etmez” dedi.

Balık fiyatları
hamsi 20 ile 30 lira, levrek ve mezgit 35 lira, Alabalık tane 8 lira, Deniz levreği kilosu 70 lira, tekir 30 lira, Karadeniz levrek 35 lira, Zargana ve Karadeniz istavrit 25 lira iken çupra 35 liradan tezgahta yerini aldı.
Fahri Haner   

Kaynak: Editör:
Etiketler: BU, YIL, BALIK, AZ, FİYATLAR, YÜKSEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı