banner383
Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 18:23
 
BÜYÜKAKIN ‘’MAKAM ARAÇLARINI SATACAĞIM’’
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, makam araçları ile ilgili mecliste verilen soru önergesini kiralık olan makam araçlarını iade ettiğini, satın alınanları ise zamanı geldiğinde satacağını kaydetti
Gündem Haberi
BÜYÜKAKIN ‘’MAKAM ARAÇLARINI SATACAĞIM’’

Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. 93 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın başkanlık etti.  Meclisi MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ve yöneticileri izledi. Meclis’te CHP’nin makam araçları ile ilgili soru önergesi üzerine Büyükakın, “Kiralık araçları geri iade ettim, satın alınanları ise zamanı geldiğinde satacağım” dedi. 

MECLİS ÜYELERİNE EĞİTİM VERİLECEK
Meclis gündemine geçilmeden Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın meclis üyeleri için hazırlanan eğitim programı hakkında bilgi verdi. Marmara Belediyeler Birliği bütçesi ile belediye meclis üyelerinin meclis ile ilgili eğitim verilecek. 2 ayrı grup halinde yapılacak eğitimlere ilk 180 kişilik grup, ikinci olarak da170 kişilik grup Sakarya’da eğitime katılacak. Eğitime aileleri ile gitmek isteyen belediye meclis üyeleri ailelerinin ücretlerini kendileri ödeyecek. 

VATANDAŞ HAKLI
Gebze Metrosu ile ilgili çalışmaların durduğu ile ilgili soru önergesine yanıt veren Büyükakın, “Cumhuriyet Meydanındaki çalışma ile ilgili sorun yok. Bölgedeki esnafın önünü kapatan bariyerlerde kaldırılacak. Kuzeyde yapılmasi planlanan metro hattı ile ilgili de yap işlet devret yöntemi ile yapılması için çalışma yapılıyor” dedi. Yakma tesisi ve atık bertaraf tesisi ile ilgili soru önergesine yanıt veren Büyükakın, “Akademik odalarla bu noktada çalışma yapıyoruz. Onların raporlarını bekliyoruz. Burada depolama alanı üzerinde anlaşma sağlarsak artık çöpü İzaydaş’da depolamayacağız. Bu bölgedeki koku bacadan değil, orada depolanan çöpten geliyor. Vatandaşımız haklı” dedi.

ARAÇLARI SATACAĞIM
Makam araçları ile ilgili soru önergesine de yanıt veren Başkan Büyükakın, “Makam araçları ile ilgili iade edilenler var. Lazım olduğu kadar makam aracı ile çalışıyoruz. Geçmiş dönem belediye başkanlarının yaptıklarını eleştirmek doğru değil. Belki benim yaptığım tasarruf da gelecekte eleştirilebilir. Kiralık olanları iade ettik. Satın alınanları da satacağım” dedi. 

ADLİYE BİNASI PROJESİ BİTTİ
Karamürsel-İznik Yolu istinat duvarı ile ilgili sıkıntılar olduğu hakkındaki soru önergesine yazılı cevap verilmesini isteyen Büyükakın, Yeni Adliye binası hakkında da istenilen bilgiyi verdi. EDOK’un arazisinin bir kısmına adliyeye tahsil edildiğini belirten Büyükakın, Avam projesini bitirdiklerini ve Adalet Bakanlığına sunulduğunu kaydetti. Kadıköy Düğün salonun bir katını Adliyeye tahsis ettiklerini söyleyen Büyükakın, “İkinci katını vereceklerini ama içini yapmayacağımızı söyledik” dedi. 

SRESRENİSTA VE 15 TEMMUZ ANILDI
İYİ Parti grubu atık suyun fabrikalara arıtılarak satılması nedeniyle faturalardaki atık su bedellerinde indirim yapılmasının istenmesini Büyükakın da olumlu bakarak İSU ile değerlendirme yapacaklarını kaydetti. Toplantıda gündem maddelerinden önce söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, 15 Temmuz darbe girişimi ve Srebrenista katliamını lanetledi ve tüm meclisi saygı duruşuna davet etti. Taşdemir’in talebi Büyükakın tarafından olumlu karşılandı ve meclis Srebrenista katliamında ve 15 Temmuz’da yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulundu.

İŞ MAHKEMELERİ TAŞINACAK
İzmit Kadıköy Mahallesi’nde bulunan Kadıköy katlı otopark ve düğün salonun birinci katında bulunan 18 numaralı bağımsız bölümün İş Mahkemeleri tarafından kullanılmak üzere Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına tahsis edildi. Kandıra İlçesi sahil kesiminde çevre düzenleme projeleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Cebeci Sahilindeki iş yerlerinin Kandıra Belediyesine devredildi. Devredilen işyerleri ile Kandıra belediyesine yeni gelir imkanı sağlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKAKIN, ‘’MAKAM, ARAÇLARINI, SATACAĞIM’’,
Yorumlar
Haber Yazılımı